رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
 
به گزارش رجانیوز موسسه فرهنگی هنری قدرولایت، در چارچوب پرداختن به تاریخ معاصر ایران و وقایع و رخدادهای مهم آن، به مسئله حجاب و کشف حجاب رضاخانی ورود کرده و علاوه بر کتاب «حکایت کشف حجاب» که هفت بار چاپ شده، دو عنوان کتاب را در سال جاری روانه بازار کرده است.
 
 «تنور دوستی»
این رمان را زینب کریمی تألیف کرده است. در این رمان بین زمان حال و دوره رضاشاه ارتباط و پلی ایجاد شده و نشان می‌دهد آنچه امروز به آسانی و راحتی در دسترس بانوان کشور قرار دارد، روزگاری سبب تحقیر، خشونت و حتی کشتاری چون قتل عام مسجد گوهرشاد شده و بانوان مؤمن و پاکدامن این مرز و بوم، سال‌ها خانه‌نشین شده‌ و از تحصیل و فعالیت اجتماعی محروم شده بودند؛ فقط به جرم اعتقاد به حجاب و پای‌فشردن بر این باور وجدانی و فطری و دینی. شما هم می‌توانید با مطالعه این رمان سوار بر ابر جادویی شده، پای درد و دل بانوان آن زمان وحشت‌زا بشوید. اگر چنین امکانی برایتان فراهم شد، به آنان چه می‌گفتید؟
 
 «تاج بندگی»
این کتاب را منیره میرزایی تألیف کرده است. این اثر ضمن بررسی دلایل برخورد خشن و پلیسی رضاشاه با حجاب و عفاف و ایستادگی و مقاومت مردمی در برابر این اقدامات، پاسخ‌های مستدل و مستند و منطقی به ضرورت حجاب و ارتباط بین آن با امنیت، آرامش، زیبایی، پاکدامنی و حتی اقتصاد پرداخته است. همچنین اثبات کرده که «بی‌حجابی» در جهان و ایران دوران پهلوی «اجباری» و حجاب کاملاً اختیاری بوده و آنچه طی سالیان جدید سبب بروز اختلال در پوشش و حجاب بانوان  در غرب و شرق جهان شده است، ریشه سیاسی و اقتصادی داشته و به دست مافیای استفاده ابزاری از زنان انجام شده است.
 
برای تهیه این دو کتاب می‌توانید با شماره تلفن‌های 66411151-093523564 تماس حاصل نمایید.

 
 

قاصدک 24
دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 
 

 

 

 

 

source