به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجموعه «دوپینگ» تربیتی مسیر رسانه شامل 101 راهکار تربیتی در حوزه سوادرسانه‌ای است و به سؤالات کلیدی و متداول والدین در این حوزه پاسخ می‌دهد. این مجموعه به همت مؤسسه مسیر رسانه و فرهنگسرای رسانه و زیرنظر جمعی از کارشناسان عرصه سواد رسانه‌ای تولید شده و به زودی منتشر می‌شود.
با توجه به گسترش بی حد و حصر رسانه‌ها و شیوع ویروس کرونا که یکی از عوامل مهم در ارتباط بیشتر کودکان و نوجوانان با ابزار رسانه‌ای شده است، خانواده‌ها با دغدغه‌های زیادی در این حوزه و تأثیرگذاری سوء آن بر فرزندان خود مواجهند. این دغدغه مهم والدین در قالب پرسش‌هایی از متخصصان و عالمان این حوزه پاسخ داده شده است.
از جمله متخصصان و کارشناسانی که در دوپینگ تربیتی مسیر رسانه به سؤالات و دغدغه‌های والدین پاسخ داده‌اند می‌توان به آسیه حسینی نیکو دکترای روانشناسی تربیتی و مدرس فبک، مجید اسماعیلی کارشناس سواد رسانه‌ای و تربیتی، مسعود حسنلو فعال و پژوهشگر تکنولوژی آموزشی، محمد‌علی رجبی سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا و نویسنده کتاب راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال، حسین حق پناه عضو شورای تألیف کتاب درسی تفکر و سواد رسانه‌ای، محمدحسین شاه‌آبادی کارشناس سواد رسانه‌ای و تربیتی و … اشاره کرد.
براساس این گزارش، مجموعه «دوپینگ» تربیتی مسیررسانه  به زودی روزهای زوج  در صفحات مجازی و سایت مؤسسه مسیر رسانه به آدرس Medialit.massir.ir و هم‌چنین شبکه‌های اجتماعی فرهنگسرای رسانه  به آدرس  farhangsararesaneh منتشر می‌شود.
فرهنگسرای رسانه براساس مأموریت کاری خود توجه ویژه‌ای به امر آموزش سواد رسانه‌ای داشته و تاکنون دوره‌های زیادی را با همکاری گروه‌های مختلف در رده‌های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان تولید کرده است.
انتهای پیام/

source