طی چند روز گذشته و با شدت گرفتن بحران بی‌آبی، حجت‌الاسلام موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه‌ی دلسوز اهواز، آستین همت‌اش را بالا زد تا با حضوری میدانی پرده از راز مگوی این بی‌آبی بردارد‌.
به گزارش فارس، کم‌آبی و در بسیاری از مواقع بی‌آبی، قصه‌ای است که غصه‌اش سال‌هاست به امتداد عمر آدم‌های این خطه تکرار می‌شود، دبه‌های پلاستیکی و تانکرهای فلزی هم به بخش جدانشدنی زندگی مردمان رنجور خوزستان تبدیل شده است.
فرقی نمیکند در شهر باشی یا روستا، در دوقدمی سد یا با فاصله چند کیلومتری، همسایه کارون یا دز و کرخه، اینجا اگر آب هم از بغل خانه‌ات رد بشود تشنه‌ای و محکوم به جست‌وجوی نشانه؛ نشانه‌ای که خبر از آب بدهد و گلویی که قرار است از خنکایش تازه شود.
طی چند روز گذشته و با شدت گرفتن بحران بی‌آبی، حجت‌الاسلام موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه‌ی دلسوز اهواز، آستین همت‌اش را بالا زد تا با حضوری میدانی پرده از راز مگوی این بی‌آبی بردارد‌.
ایشان در اولین گام درخصوص پرسش‌های حاضرین با موضوع آب و برنامه‌شان برای حل این بحران عنوان کرد: باتوجه به خشکسالی شاهد کمبود واقعی آب هستیم در همین راستا همراه با اقشار مختلفی از جامعه بازدیدی از سدها و نیروگاه‌های استان خواهیم داشت تا نزدیک شاهد وضعیت موجود باشند.
امام جمعه اهواز در ادامه این تحلیل میدانی، ضمن دیدار با مدیران بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خبر از قول‌هایی داد که امید اجرایشان می‌رود و گفت: درخصوص آب و کمک در رفع مشکلات مردم در این زمینه قول‌هایی از مسئولان این دو مجموعه گرفته شد.
 
وی همچنین با محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز دیدار و عنوان کرد: در مسئله کم‌آبی و بی‌آبی‌های اخیر مشکلات اساسی برای مردم در برخی شهرهای خوزستان رخ داد که انتظار می‌رود ستاد اجرایی به سهم خودش برای رسیدگی به این مشکل برنامه ویژه داشته باشد.

جمعی از شیوخ و معتمدین خوزستان نیز در اعتراض به وضع موجود با نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار کردند که شاهد حضور مدیرعامل و مدیران سازمان آب‌و‌برق خوزستان در این جلسه بودیم و مشکلات مربوط به آب شرب و کشاورزی مردم بررسی شد.
شیوخ و معتمدین خوزستان در این دیدار با شرح مشکلات به وجود آمده برای مردم، خواستار رسیدگی فوری به معضل آب‌و‌برق استان و توقف طرح‌های انتقال آب از سرشاخه‌ رودخانه‌های خوزستان شدند که امام جمعه اهواز ضمن تاکید بر لزوم حضور میدانی مسئولان آب استان در میان مردم، عنوان کرد: از مدیران استان تقاضا می‌شود که پاسخگوی مردم باشند و اعلام کنند که برای تامین آب شرب اهالی و احشام و زمین های زراعی چه برنامه ای دارند.
او در بخش دیگری از این دیدار ادامه داد:اگر واقعیت‌ها به مردم گفته شود و شفاف‌سازی صورت گیرد مردم نیز درک می‌کنند و مطالبات آنها با توجه به وضعیت موجود خواهد بود.
امام جمعه اهواز با اشاره به تبعات سوء مدیریت‌ها، وعده‌ی پیگیری ملی معضل بی‌آبی را به شیوخ و معتمدین داد و گفت: مردم به سهم خود نسبت به صرفه‌جویی آب‌وبرق حساس باشند؛ من نیز به سهم خود از مسئولان محلی و ملی پیگیر رفع مشکلات خواهم بود.
حجت‌الاسلام موسوی‌فرد جهت بررسی میدانی با همراهی شیوخ و بزرگان در محل سد کرخه حضور پیدا کردند و در این خصوص اظهار کردند:
از مدت‌های قبل تاکنون برای شنیدن صدا و مشکلات مردم شهر به شهر به‌طور میدانی مسائل را مورد بررسی قرار دادیم به‌طور مثال روز گذشته با حضور در مناطق رفیع، هویزه، سوسنگرد، گمبوعه و. . . صدای مردم را کامل شنیدیم و دیدیم که در پایین‌دست اوضاع چگونه است.
وی افزود: آنچه خواسته ماست آنست که حتی‌الامکان از حوزه بالادست به‌ویژه از سد سیمره به مناطق درگیر رسیدگی شود همچنین در گفت‌وگو با جناب رئیسی رئیس‌جمهور منتخب از ایشان خواستم یک تیم از طرفشان برای شنیدن صدای مردم در خوزستان حضور یابد.
نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: طبق بازدیدهایی که از سدهای کرخه و دز انجام شد لازم است که مسوولین آب را از بالادست رها کنند.
وی ادامه داد: در این چند روز با مسوولین و وزرای زیادی رایزنی شد و با شورای امنیت ملی و رئیس ستاد اجرائیات فرمان حضرت امام‌خمینی در راستای رفع چالش موجود صحبت‌هایی انجام گردید.
محمد نبی موسوی‌فرد تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی عنوان کردند که اگر دولت فعلی برای جبران خسارت مصوباتی در نظر نگرفت حتما در اولین فرصت کار گروهی برای برآورده جبران خسارت به خوزستان خواهند آمد.
وی بیان کرد: احشام و دام‌های مردم و محصولات زراعی بویژه در پایین‌دست درحال از بین رفتن هستند و همه ما باید دست‌به‌دست هم دهیم تا مشکل بی‌آبی مرتفع شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source