به گزارش خبرگزاری تسنیم، سام قریبیان در اولین تجربه تولید کتاب صوتی با سماوا «دور دنیای فلسفه در 8 روز»، نوشته دِیو ‌رابینسون و ری‍چ‍ارد آزب‍رن ترجمه شهاب‌الدین عباسی را خواند.
سام قریبیان در مورد این همکاری گفت: کتاب «دور دنیای فلسفه در هشت روز» از طرف سماوا به من پیشنهاد شد و بسیار خوشحالم که این کتاب را خواندم. با توجه به اینکه اسامی فیلسوفان هندی، ژاپنی، غربی و… دارای تلفظ خاص و سخت است، برای کسانی که این کتاب را گوش می‌دهند مفید خواهد بود تا تلفظ‌های صحیح و درست را بیاموزند.
این هنرمند درباره تجربه گویندگی کتاب صوتی افزود: با توجه به شرایط زندگی امروز و تمایل نسل جدید به کتاب دیجیتال و صوتی از یک سو و استفاده آسان از این کتاب‌ها در شرایط رانندگی و استراحت و ورزش و صرفه‌جویی در وقت از سوی دیگر، تولید کتاب صوتی در همه دنیا، اهمیت روزافزونی پیدا کرده است و امیدوارم در ایران نیز تولید و استفاده از کتاب‌های صوتی خوب و باکیفیت روز به روز افزایش یابد.
کتاب «دور دنیای فلسفه در هشت روز» که سال گذشته توسط انتشارات خزه چاپ شد، با عنوان فرعی «سفری به چند هزار سال تاریخ اندیشه در غرب و شرق» تاریخ فلسفه را به دو جغرافیای شرق و غرب جهان تقسیم می‌کند. این کتاب شامل ترجمه‌ دو کتاب مجزا از مجموعه‌ای است که انتشارات آیکن به چاپ رسانده است: «تاریخ فلسفه‌ غرب» نوشته‌ دیو رابینسون و «تاریخ فلسفه شرق» اثر ریچارد آزبرن.
بخش تاریخ فلسفه غرب، از تعریف فلسفه و تشریح فلسفه‌ورزی نزد یونانیان و مصریان باستان آغاز می‌شود و با تبیین اندیشه‌های ساختارگرایان و پست‌مدرنیست‌ها به پایان می‌رسد. در بخش تاریخ فلسفه شرق هم ابتدا با تعریف این نوع فلسفه و ویژگی‌های ‌اصلی‌اش آغاز می‌شود که پس از گشت‌وگذاری تاریخی در مکاتب و آیین‌های فکری هندیان، چینی‌ها و ژاپنی‌ها، سرانجام به زمان معاصر و تشریح مائوئیسم مارکسیستی می‌رسد.
این کتاب صوتی در کتابخوان سوره مهر و فیدیبو در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/+

source