به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مدرسه دختران مکتب سیدالشهدا (ع) در مشهد مقدس فردا 27 تیرماه میزبان رونمایی از تابلوی نقاشی «دختران مکتب سیدالشهدا (ع)» اثری از عبدالحمید قدیریان با حضور خالق اثر و محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی می‌شود.
 
عبدالحمید قدیریان درباره این اثر گفت: بعد از حادثه دلخراش شهادت دانش آموزان مدرسه سیدالشهدای افغانستان، بر خود واجب دیدم که با تولید یک اثر هنری با خانواده‌ها و مخصوصاً مادران داغدار آن فاجعه انسانی همدردی کرده و امیدوارم خداوند به آنها صبر و اجر عنایت فرماید.
این هنرمند انقلاب درباره مشخصات تابلوی «دختران مکتب سیدالشدا (ع)» افزود: این تابلو در ابعاد 100 در 150 سانتیمتر و با تکنیک رنگ روغن کار شده است و امیدوارم این اثر با تلاش برادران افغانستانی حاضر در ایران به دست خانواده شهدا برسد تا شاید همدردی یک هنرمند ایرانی به نمایندگی از ایرانیان باعث تسلی آنان شود.
تابلوی نقاشی «دختران مکتب سیدالشهدا (ع)» اثری از عبدالحمید قدیریان به پاسداشت شهدای مدرسه سیدالشهدای افغانستان عصر فردا 27 تیرماه ساعت 18 در مدرسه دختران مکتب سیدالشهدا (ع) به نشانی مشهد مقدس، گلشهر، سخاوت6  رونمایی می‌شود.
موسیقی , نقاشی , حوزه هنری ,
آلبوم «عاشقانه‌های پسر نوح» منتشر خواهد شد
آلبوم موسیقی «عاشقانه‌های پسر نوح» با آهنگسازی و تنظیم امیرحسین سمیعی با اشعار و خوانش ادبی علی محمدمودب از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری به زودی منتشر خواهد شد.
نوازندگی ویولن این آلبوم را علیرضا دریایی، امین عطایی و حسین پارسافر عهده‌دار بوده‌اند. همچنین علیرضا دریایی و حسین پارسافر نوازندگی ویولا، کریم قربانی و بهرنگ معتمدی نوازندگی ویولنسل، علی‌اصغر شمس‌آبادی نوازندگی کلارینت، حسین میرزایی نوازندگی هورن، فردینی لاهورپور نوازندگی نی عربی، فرناز خاکی نوازندگی سوپرانو، امیرحسین سمیعی نوازندگی سازهای ملودیکا، پیانو، گیتار باس و سوت را بر عهده داشته است.
آلبوم «عاشقانه‌های پسر نوح» در «استودیو آفتاب» ضبط شده است و گرافیست جلد آلبوم را انوشیروان مانی یا تصویرگری اردشیر رستمی انجام داده است.
مجموعه شعر «عاشقانه‌های پسر نوح» اثر علی‌محمد مودب است. مودب که در طی این سال‌ها مسئولیت موسسه شهرستان ادب را برعهده داشته، در این مجموعه برخی از دلمشغولی‌های خود را در ارتباط با جهان و اتفاقات پیرامونش در قالب شعر بیان کرده است. دل‌مشغولی‌های که برخی ریشه در محرومیت‌ها و بعضی معضلات اجتماعی در داخل محدوده مرزهای جغرافیایی کشورمان دارد و برخی دیگر به واسطه اتفاقات ناگواری چون ظلم و تبعیض در سراسر دنیا برای شاعر پدیده آمده است و مودب که خود زاده تربت جام یکی از شهرهای محروم کشومان است، با درک این محرومیت‌ها و تبعیض‌ها با زبان زیبای شعر به نقد آن‌ها پرداخته است.
اغلب سروده‌های کتاب کوتاه و در عین حال صمیمی و اثرگذار هستند و به نظر می‌رسد همین صمیمت موجود در تک تک اشعار موجود در کتاب باعث دلپذیرتر شدن آن برای مخاطبان شده است.
«عاشقانه‌های پسر نوح» یکی از برگزیدگان جایزه قیصر امین‌پور که توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شده و تاکنون دوبار تجدید چاپ شده است.
انتهای پیام/

source