ایسنا نوشت: مسعود روشن پژوه ـ مجری قدیمی تلویزیون ـ که اخیرا در برنامه «مثبت صباهنگ» رادیو صبا مشغول اجراست، درباره به کار گرفتن بازیگران و فوتبالیست‌ها در تلویزیون به عنوان مجری و به تبع آن منزوی شدن مجریان باسابقه، تصریح کرد: «من تلویزیون را به دلیل وام گرفتن از موفقیت برخی هنرمندان و فوتبالیست‌ها و وارد کردن آن‌ها در فضای تلویزیون به دلیل شهرتشان نمی‌بخشم.»
مسعود روشن پژوه که یکی از مجریان باسابقه رادیو و تلویزیون است و به مدت ۱۲ سال اجرای برنامه ای با نام «مسابقه محله» را بر عهده داشت، اخیرا با اجرای برنامه در رادیو از تلویزیون فاصله گرفته است. این مجری در رابطه با تجربه اجرا در فضای رادیو، گفت: «رادیو فضای مناسبی برای خیلی از فعالیت‌هایی است که شاید نشود در قالب کارهای تلویزیونی انجام داد.» 
او با اشاره به این نکته که رادیو فاقد منابع تصویری است، خاطرنشان کرد: «در اجرای رادیویی شما باید منابع تصویری را به گونه‌ای در کلام و اجرای خود لحاظ کنید.»
به گفته این مجری، اجرا در رادیو انرژی مضاعفی را طلب می‌کند که در نهایت فضای جالبی را می‌سازد. 
روشن پژوه در پاسخ به این پرسش که علت کمرنگ شدن حضور او در تلویزیون چیست؟ اظهار کرد: «نمی‌توانم در این زمینه نظر بدهم که تلویزیون چه سیاستی را دنبال می‌کند.» این مجری در ادامه با اشاره به این نکته که فضای مجازی تبدیل به رقیبی برای تلویزیون شده است و بخشی از کارهای تلویزیون به فضای مجازی واگذار شده است، گفت: «تلویزیون نمی‌تواند در مقابل فضای مجازی برنامه بسازد.» 
به اعتقاد او بخشی از علت این امر که چرا تلویزیون نمی‌تواند در مقابل فضای مجازی برنامه بسازد، به محیط آزادتر فضای مجازی بازمی‌گردد. به گفته مسعود روشن پژوه «برخی از حرف‌ها هستند که گفتن آن‌ها در فضای مجازی منعی ندارد؛ در حالی که اگر همان سخنان در تلویزیون و در مقابل دوربین زده شوند، ممنوعیت شامل آن‌ها می‌شود»؛ بنابراین به گفته این مجری «دلیلی ندارد زمانی که مخاطب می‌تواند این حرف‌ها را بدون سانسور در فضای مجازی دنبال کند، با وجود ممنوعیت‌های موجود در تلویزیون به دنبال آن باشد. از آن جهت که مخاطب آنچه را که در فضای مجازی بدون ممنوعیت گفته می‌شود را دنبال می‌کند، فضای مجازی رقیبی جدی در مقابل تلویزیون محسوب می‌شود.»
این مجری رادیو و تلویزیون در ادامه با اشاره به شیوع کرونا به عنوان دلیل اصلی وقفه در ساخت «مسابقه محله»، گفت: «به دنبال بحث کرونا و عدم حضور بچه‌ها به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، ساخت برنامه دچار وقفه شده است.» 
او که برنامه «مثبت صباهنگ» را با موضوع پخش موسیقی های درخواستی در رادیو اجرا می کند، همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به جایگاه ویژه پخش موسیقی در رادیو، می‌توان از این طریق انرژی مثبت به مردم تزریق کرد، بر این باور است: «گوش دادن به موسیقی همیشه برای انسان‌ها در همه زمینه‌های موسیقیایی حس خوبی داشته است.» 
او در عین حال تاکید کرد: «اینکه صرفا با پخش کردن یک موسیقی در رادیو، شما بخواهید جامعه‌ای را شاد کنید دور از انتظار است؛ چراکه چنین شادی‌ای لحظه‌ای است.» 
روشن پژوه همچنین با اشاره به لزوم ساخت برنامه‌های طنز در شرایط نامساعد اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، برنامه سازی در این زمینه را ضعیف دانست و گفت: «در شرایط موجود که رقبای تلویزیونی و رادیویی زیاد شده‌اند، برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی خیلی سخت شده است.»
این مجری با تأکید بر اینکه باید سیاستی اتخاذ شود تا از رقبا در زمینه ساخت برنامه عقب نیفتیم، با اشاره به سریال‌های طنزی که با هزینه‌های هنگفت ساخته می‌شوند، این سریال‌ها را دارای تبعات نامطلوبی دانست و اظهار کرد:  «برخی از این سریال‌ها به قدری فضای آرمانی‌ای را ترسیم می‌کنند که مخاطبانی که به تماشای آن می‌پردازند با این سوال مواجه می‌شوند که آیا می‌توان این چنین زندگی کرد؟»
مجری برنامه مسابقه مجله در نهایت با اشاره به اینکه هر رسانه‌ای به دنبال جذب مخاطب است، گفت: «من تلویزیون را به دلیل وام گرفتن از موفقیت برخی هنرمندان و فوتبالیست‌ها که آن‌ها را وارد فضای تلویزیون کرده است، نمی‌بخشم.» این مجری ضمن اشاره به غیرتخصصی بودن این اتفاق، آن را اجحاف در حق افرادی دانست که سال ها در تلویزیون فعالیت می‌کردند.
۵۸۵۸
گردشگری از جمله صنایعی است که بیشترین آسیب را از همه گیری کرونا در جهان و ایران متحمل شده است. برخی برآوردها نشان می دهد  بخش گردشگری ایران که بیش از ۹۰ درصد آن مردمی است، در طول ۱۸ماه گذشته حداقل ۳۰هزار میلیارد تومان زیان متحمل شده است. این زیان در حالی است که دولت روحانی در واکسیناسیون عمومی کرونا بسیار ضعیف عملکرده و عملا چشم انداز روشنی از چرخش دوباره ی گردشگری وجود ندارد.
همه‌ی ما می‌دانیم که ویتامین‌ها برای سلامتی انسان ضروری هستند و بدون مصرف آن‌ها نمی‌توانیم زندگی مطلوب و باکیفیتی را تجربه کنیم. یکی از ویتامین‌هایی که بسیار بیشتر از آن چیزی که تصور می‌کنیم، قادر است زندگی و سلامتی ما را تحت تاثیر قرار دهد، توکوفرول است. حتما می‌پرسید توکوفرول چیست و چه ضرورتی برای بدن ما دارد؟ با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با این ویتامین ضروری و فواید بی‌نظیر آن برای بدن، مواد غذایی غنی از توکوفرول را نیز بشناسید.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source