به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انجام واکسیناسیون برای 34 هزار نفر از جانبازان 50 تا 70 درصد، گفت: حدود 95 درصد از این عزیزان هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند. همچنین دوز دوم واکسن برای 9 هزار جانباز دارای مصدومیت شدید شیمیایی، قطع نخاع، دو چشم نابینا و چند عضو قطع و والدین معظم دو شهید به بالا تزریق شده است.
وی با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا برای 200 هزار جانباز 25 تا 50 درصد و 9 هزار همسر جانباز 70 درصد از هفته گذشته آغاز شده است، افزود: 60 هزار نفر از والدین معظم شهدا تاکنون دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند که از بین این عزیزان برای 50 درصد دوز دوم نیز تزریق شده است. مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به‌منظور تزریق واکسن کرونا برای تمام همسران جانبازان 50 تا 70 درصد و تمام همسران شهدا که مجموعاً 107 هزار نفر را شامل می‌شود، صادر شده است و با ابلاغ این موضوع به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها، تزریق واکسن به این عزیزان نیز بزودی آغاز می‌شود.
عباسپور با بیان اینکه تمام جانبازان بستری در آسایشگاه‌ها و بیمارستان‌های روانپزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران و پرسنل این مراکز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: در حال تلاش برای راه‌اندازی یک سایت ویژه تزریق واکسن کرونا به ایثارگران در بیمارستان مصطفی خمینی هستیم تا این عزیزان واکسن خود را بدون مشکل در این مجموعه دریافت کنند.
انتهای پیام/

source