به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتشارات نیستان در آستانه ماه محرم یکی دیگر از روایت‌های ماندگار سید‌ مهدی شجاعی از واقعه عاشورا را بازچاپ کرد.
«آفتاب در حجاب»، روایت سید‌ مهدی شجاعی از زندگی حضرت زینب(س) است؛ از کودکی تا عاشورا و پس از آن، از اسارت تا وفات. رمانی که به پشتوانه تحقیقات دقیق و عالمانه تاریخی و روایی،‌ به همه زوایای پنهان و آشکار زندگی و رفتار و درونیات بانوی کربلا پرداخته است.
راوی دانای کلی است نامحدود که در تمام روایت حضرت زینب(س) را مخاطب قرار داده و روایتش را پیش می‌برد. فرمی که در ادبیات داستانی ایران نمونه‌اش کمتر دیده شده است.
داستان از کابوس حضرت زینب(س) در کودکی آغاز می‌شود: چشم‌های اشک‌آلودت را به پیامبر دوختی، لب برچیدی و گفتی: «خواب دیدم، خواب پریشان دیدم. دیدم که طوفان به پا شده است، طوفانی که دنیا را تیره و تار کرده است. طوفانی که مرا و همه چیز را به این سو و آن سو پرت می‌کند، طوفانی که چشم به بنیان هستی دارد. ناگهان در آن وانفسا چشم من به درختی کهنسال افتاد و دلم به سویش پرکشید…». داستان از این کابوس که گواه رحلت پیامبر(ص) است و شهادت مادر و پدر و …، آغاز می‌شود و در انتهای کتاب باز به همین خواب پریشان می‌رسیم: «تعبیر شد خواب کودکی‌های من پیامبر! و من اکنون با یک دنیا مصیبت و غربت تنها مانده‌ام…».
انتشارات نیستان پیش از این نیز کتاب گویای «آفتاب در حجاب» را با صدای سید‌ مهدی شجاعی منتشر و روانه بازار نشر کرده بود.
تاکنون سی و دو چاپ از این کتاب پرمخاطب شجاعی منتشر شده و حالا نیستان چاپ سی‌و سوم را نیز روانه بازار نشر کرده است.
انتهای پیام/

source