به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مجموعه کنسرت‌های آنلاین با عنوان «برخط ماه و نوا» در هفته جاری و از روز دوشنبه 28 تیر 1400 پخش خود را آغاز کرده است. این پنجمین دوره از کنسرت‌های آنلاین در دوران شیوع ویروس کرونا است.
موسیقی , استان لرستان , تنبک , سرنا ,
 
یکی از اجراهایی که امشب، سه‌شنبه 29 تیر 1400 پخش می‌شود، مربوط به سرنانوازیِ‌ احسان عبدی‌پور است. عبدی‌پور در این اجرا نغمه‌هایی از موسیقی لرستان را برای مخاطبان اجرا می‌کند. او اجرایش را با جملاتی آوازی آغاز می‌کند و در ادامه وارد آهنگ‌های ریتمیکِ موسیقی لرستان می‌شود.
در گزارش تصویری که خبرنگار تسنیم از این اجرا تهیه کرده، احسان عبدی‌پور انتقادهای تندی را نسبت به اوضاع موسیقی نواحی مطرح کرد.
سنگین‌سما، دوپا و سه‌پا، رقص‌های موسیقی لرستان هستند که می‌توانید آنها را به روایتِ سرنانوازیِ احسان عبدی‌پور و با همراهیِ علیرضا سپهوند با ساز تنبک، ببینید و بشنوید.
در ادامه می‌توانید گزارش تصویریِ خبرنگار تسنیم از روند اجرا و ضبطِ این گروه را ببینید:
 
موسیقی , استان لرستان , تنبک , سرنا ,
 
مجموعه کنسرت‌های «برخط ماه و نوا» در هفته‌های گذشته و با حضور تیم تصویر ثبت و ضبط شده تا در تاریخ و ساعات مشخص برای مخاطبان پخش شود. اجرای احسان عبدی‌پور و علیرضا سپهوند، سه‌شنبه 29  تیر 1400 از ساعت 21 برای علاقه‌مندان به موسیقی پخش می‌شود.
انتهای پیام/

source