رسول صدرعاملی می گوید که" فیلم پاییزان را به تهیه کنندگی مسعود کیمیایی در حالی 34 سال قبل ساختم که برای ام، یک فیلم پر هزینه بود و نمی توانستم به تنهایی هزینه آن را تامین کنم. به همین دلیل با کیمیایی در میان گذاشتم و او پذیرفت که 50 درصد ؛ هزینه فیلم را پرداخت کند."
به گزارش ایسنا، موزه سینما به تازگی فیلمی از پشت صحنه «پاییزان» به کارگردانی رسول صدرعاملی منتشر کرده است که این کارگردان در این فیلم یادآور شده است: 34 سال قبل پس از اکران” گل های داودی” که اکران خوبی داشت، حالا تصمیم گرفته بودم، “پاییزان” را کار کنم.
وی یادآور شد: اسم این قصه  ابتدا بود “پس از تندر” نوشته فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی که من آن را از آنها خریدم و با کمک فریدون جیرانی ، خسرو دهقان آن را بازنویسی کردیم که سرانجام شد “پاییزان”.

صدرعاملی یادآور شد: ساخت “پاییزان” برای من فیلم پر هزینه ای بود و نمی توانستم به تنهایی از عهده ی آن بربیایم به همین دلیل به آقای مسعود کیمیایی پیشنهاد دادم و ایشان پذیرفت تا 50 درصد هزینه فیلم را پرداخت کرد.
این کارگردان گفت: آن دوران خودمان به خودمان کمک می کردیم و خیلی چشم مان به دولت و دیگران نبود.اساسا مرام و معرفت در بدنه اصلی سینما، حضور عینی داشت.

در فیلم “پاییزان”  که روایت زوجی است که در یک سفر به رابطه جدیدی می رسند؛ امین تارخ،داریوش ارجمند،کتایون ریاحی،میلاد عراقی،جعفر والی،مهین شهابی،فریده دریامج،جمیله شیخی،روح اله مفیدی،داریوش آریا به ایفای نقش پرداخته اند.
موسیقی آن را فریدون شهبازیان ساخته است و فیلم‌بردار: مهرداد فخیمی،ابراهیم غفوری،همایون پورسعید بودند.
اشعار تیتراژ فیلم را هم جواد مجابی گفته است.

انتهای پیام 

source