به گزارش خبرگزاری تسنیم، ویژه‌برنامه “نجوای عارفان” سه‌شنبه 29 تیرماه از ساعت 16:15 از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از رادیو قرآن موج FM100 پخش می‌شود.
برنامه نجوای عارفان به موضوعاتی از قبیل بررسی موقعیت مکانی عرفات، درنگ و تأمل در شناخت خود و رسیدن به مقام تسلیم کامل در مقابل خدا، جایگاه روز عرفه، بیان شرایط قرائت دعا توسط امام حسین (ع) و شرح برخی از عبارات دعای عرفات خواهد پرداخت.
بخش‌های مختلف این برنامه شامل پخش دعای عرفه به‌صورت زنده از حرم عبدالعظیم حسنی(ع)، ارتباط زنده با اماکن متبرکه، کارشناس حضوری و بخش‌های ترکیبی نیایشی همراه با سخنان بزرگان خواهد بود.
نجوای عارفان، کاری از گروه اطلاع‌رسانی شبکه رادیویی قرآن است که به تهیه‌کنندگی اسماعیل شامانیان و گویندگی تیمور کوشکی به مدت 45 دقیقه تقدیم شنوندگان خواهد شد.
 «در همسایگی خدا» به استقبال عید قربان 
همچنین ویژه‌برنامه “در همسایگی خدا” نیز به مناسبت عید سعید قربان سه‌شنبه 29 تیرماه از ساعت 21 به مدت 90 دقیقه روی آنتن رادیو قرآن خواهد رفت.
در همسایگی خدا با هدف تبیین ویژگی‌های عید قربان به عنوان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی و بررسی شرایط موفقیت در امتحان‌های الهی تقدیم شنوندگان خواهد شد.
بررسی نحوه پذیرش اعمال و نقش قربانی در اتمام حج و بیان اعمال و فضائل عید قربان از دیگر اهداف این برنامه رادیویی است.
در همسایگی خدا ضمن بیان فضایل و اعمال شب و روز این عید سعید از قبیل احیای شب عید، قربانی کردن، غسل، نماز عید، زیارت امام حسین(ع) و خواندن دعای ندبه به گفت‌وگو با کارشناس مذهبی برنامه حجت‌الاسلام محمد شجاعی درباره موفقیت در امتحان‌های الهی، توجه به فلسفه قربانی کردن، وظیفه مومنان در برابر ولایت و امامت خواهد پرداخت.
ارتباط تلفنی با شاعر آیینی همراه با 3 آیتم (روایت، گزارش از حرم امیرالمومنین و پخش نمایش) از دیگر بخش‌های این برنامه رادیویی است.
در همسایگی خدا کاری از گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن به تهیه‌کنندگی علیرضا صفرزاده و گویندگی محمد مطلب است.
  بررسی اشارات قرآنی عید قربان  
شبکه رادیویی قرآن در راستای تکریم این عید بزرگ، ویژه برنامه “روایت بندگی” را روز چهارشنبه همزمان با عید سعید قربان از ساعت 10 الی 11 تقدیم شنوندگان خواهد کرد. برنامه روایت بندگی در صدد است فضایی معنوی و شاد همراه با آگاهی‌بخشی و مرور دستاوردهای این عید بزرگ را برای مخاطبان تداعی کند.
کارشناس برنامه روایت بندگی با بررسی اشارات قرآنی عید قربان به‌صورت کاربردی در زندگی به موضوع تبعیت از فرامین الهی و عبد بودن در تمام مراحل زندگی خواهد پرداخت. برنامه روایت بندگی شامل آیتم‌های روایت، بخش کارشناسی، گزارش و پخش نماش خواهد بود.
برنامه روایت بندگی کاری از گروه آموزش رادیو قرآن است که به تهیه‌کنندگی فاطمه گنجی، گویندگی محمد مطلب، کارشناس حجت‌الاسلام محمد رضا دهدست و با گزارشگری طاهره شاهچراغ چهارشنبه ساعت 10 از شبکه رادیویی قرآن موج fm ردیف 100 مگاهرتز پخش خواهد شد.
انتهای پیام/

source