ایسنا نوشت: منتقدان نشریه سینمایی اسکرین، فهرستی از برترین فیلم‌های هفتاد و چهارمین جشنواره کن در بخش‌های گوناگون این رویداد سینمایی منتشر کردند.
جشنواره فیلم کن چند روز پیش هفتاد و چهارمین دوره خود را در پس از یک سال وقفه به دلیل همه گیری ویروس کرونا، با موفقیت برگزار کرد و در نهایت فیلم فرانسوی «تیتان» از ژولیا دوکورنو موفق به کسب جایزه نخل طلای بهترین فیلم شد. 
با  به پایان رسیدن جشنواره، منتقدان نشریه سینمایی اسکرین اقدام به معرفی برترین فیلم های این رویداد سینمایی در بخش های رقابتی، غیررقابتی، نوعی نگاه، هفته منتقدان و دو هفته کارگردان کرده اند. 
بر این اساس فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی برنده که به همراه فیلم «کوپه شماره ۶» به کارگردانی یوهو کاسمانن موفق به کسب جایزه بزرگ هیات داوران شد. در کنار فیلم «تیتان» ساخته ژولیا دوکورنو برنده نخل طلا، «زانوی احمد» به کارگردانی ناداو لاپید، «مموریا» از آپیچاتپونگ ویراستاکول سینماگر تایلندی، «موشک سرخ» ساخته شین بیکر کارگردان آمریکایی، «بدترین آدم دنیا» به کارگردانی یواخیم تریه و فیلم ژاپنی «ماشین من را بران» ساخته ریوسوکو هاماگوچی، بهترین فیلم‌های بخش رقابتی کن از نگاه منتقدان نشریه اسکرین هستند. در بخش رقابتی اصلی جشنواره امسال کن در مجموع ۲۴ فیلم به رقابت پرداختند. 
«زیرزمین مخملی» ساخته تاد هینس، منتخب منتقدان اسکرین در بخش غیررقابتی است و در بخش نوعی نگاه هم «پس از یانگ» از کوگونادا، «مادر خوب» از حفضیه حرزی، «بیگناهان» به کارگردانی اسکیل وُت، «اونادا: ۱۰ هزار شب در جنگل» از آرتور هاراری، «زمین بازی» به کارگردانی لارا واندل و «زنان گریه می کنند» ساخته مشترک مینا میلوا و «ویلا کاساکووا» نیز برگزیده این منتقدان معرفی شدند. 
همچنین «جاده خاکی» اولین ساخته بلند پناه پناهی از ایران به همراه فیلم «کیارا» ساخته یوناس کاپینیانو و «مورینا» از آنتونتا آلامات کاسیژانویچ در بخش دو هفته کارگردان و «بدن کوچک» از لاورا سامانی در بخش هفته منتقدان در فهرست آثار برگزیده هفتادو چهارمین دوره جشنواره کن به انتخاب منتقدان نشریه اسکرین قرار گرفته‌اند. 
۵۸۲۴۵
گردشگری از جمله صنایعی است که بیشترین آسیب را از همه گیری کرونا در جهان و ایران متحمل شده است. برخی برآوردها نشان می دهد  بخش گردشگری ایران که بیش از ۹۰ درصد آن مردمی است، در طول ۱۸ماه گذشته حداقل ۳۰هزار میلیارد تومان زیان متحمل شده است. این زیان در حالی است که دولت روحانی در واکسیناسیون عمومی کرونا بسیار ضعیف عملکرده و عملا چشم انداز روشنی از چرخش دوباره ی گردشگری وجود ندارد.
این روزها انتخاب لباس به صورت اینترنتی مانند خیلی از کارهای روزمره‌ای شده است که انجام می‌دهیم. خرید لباس به صورت آنلاین البته مزایایی دارد که با در نظر گرفتن آنها در زمان و هزینه ما صرفه جویی بسیاری می‌شود. با این نوع از خریدها در واقع زحمت زیادی برای گشتن به دنبال لباس در بازارها و مغازه‌های مختلف را نخواهیم داشت. این را هم باید در نظر بگیریم که اگر در این خرید بی‌دقتی کنیم دچار انواع مشکلات پس از آن خواهیم شد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source