به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ماجرای کنسرت‌های آنلاین از چند سال پیش در ایران مطرح شد. سودای ارائه‌ی آنلاینِ موسیقی به مخاطبان به سرِ برخی از تهیه‌کنندگان زد و تلاش‌هایی هم کردند؛ که البته نافرجام بود. کرونا اما ورق را برگرداند. اکنون حدود 16 ماه است که تمام کنسرت‌های موسیقی در ایران تعطیل شده، اما کنسرت‌های آنلاین رونق گرفته است.
در این میان مجموعه‌‌ای از کنسرت‌های آنلاین شکل گرفت که تا امروز هم ادامه داشته‌اند. «برخط ماه و نوا» پنجمین دوره از این کنسرت‌های آنلاین است. از روز دوشنبه 28 تیر 1400 پخش این کنسرت‌ها آغاز شده و تا پنجشنبه 31 تیر ادامه خواهد داشت. پیش از این هم چهار دوره‌ی دیگر از این اجراها ضبط و پخش شده است.
یکی از این اجراها مربوط به سه‌نوازیِ گروه «وصل» است. کنسرتی که به اجرای آلبومی با عنوان «نغمه‌های مرکب» اختصاص داشت. تأکید بر فُرم، دورهای ریتمیک و نگاهی متفاوت به مُد در موسیقی؛ از ویژگی‌های این اجرا است.
آهنگساز و نوازنده عود در این اثر سعید نایب‌محمدی است. خوانندگی را مهدی امامی برعهده دارد و حمید قنبری هم نوازنده تنبک است. البته مهدی امامی در این اجرا علاوه‌بر خوانندگی، دایره هم می‌نوازد.
در ادامه می‌توانید گزارش تصویریِ خبرنگار تسنیم از روند اجرا و ضبطِ این رویداد را ببینید:
 
موسیقی , کنسرت‌های موسیقی ایرانی ,
 
مجموعه کنسرت‌های «برخط ماه و نوا» در هفته‌های گذشته و با حضور تیم تصویر ثبت و ضبط شده تا در تاریخ و ساعات مشخص برای مخاطبان پخش شود. در واقع این اجراها به شکل آفلاین پخش می‌شوند و آنچه مخاطبان می‌بینند، حاصل ضبطی است که در هفته‌های گذشته انجام شده است.
موسیقی , کنسرت‌های موسیقی ایرانی ,
اجرای گروه «وصل» یا همان «وصل تریو» پنجشنبه 31 تیر 1400 از ساعت 23 برای علاقه‌مندان به موسیقی پخش می‌شود.
انتهای پیام/

source