سومین شب از پنجمین دوره کنسرت‌های آنلاین انجمن موسیقی با عنوان «بر خط ماه و نوا۲» با سه اجرا برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پنجمین دوره کنسرت‌های آنلاینِ انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی‌هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی با عنوان «بر خط ماه و نوا۲» در حال برگزاری است. 
براین‌اساس شامگاه چهارشنبه ۳۰ تیر و در روز سوم برگزاری این کنسرت‌ها، ابتدا گروهی سه نفره متشکل از سهیل کاکاوند (نوازنده بم‌تار)، علی عابدین (نوازنده سنتور) و مسعود آذین (نوازنده تار) روی صحنه رفتند و قطعات «خرامان (مقدمه دشتی)»، «تک‌نوازی تار (درآمد دشتی)»، «سرگشته (چهارمضراب دشتی)»، «تک‌نوازی سنتور (اوج، اشاره به قرچه و رضوی، فرود)»، «زلف پریشان (تصنیف بیات راجه)»، «عراق»، «نهیب»، «قرایی و سارنگ»، «برداشتی از تصنیف «گریه را به مستی» اثر عارف قزوینی به یاد استاد زنده‌یاد عبدالوهاب شهیدی» و «اشتیاق (رنگ دشتی)» را اجرا کردند.
اجرای دوم روز سوم، به تک‌نوازی ویلنِ بابک کوهستانی اختصاص داشت و این هنرمند قطعات «پارتیتای شماره ۳ اثر باخ» که شامل ۷ قسمت بود و همچنین «سونات شماره ۵ اثر ایزای» که در دو قسمت بود را اجرا کرد. 
اجرای پایانی روز سوم به دونوازی بابک راحتی (نوازنده سه‌تار) و سهیل الله‌دادیان (نوازنده تنبک) اختصاص داشت و این گروه قطعات «مقدمه ضربی در ابوعطا و مایه‌گردانی»، «ضربی نوا و ضربی حجاز و ابوعطا (براساس اجرایی از استاد کسائی)» را اجرا کردند. 
در کنسرت‌های آنلاین «بر خط ماه و نوا۲»  گونه‌های مختلف موسیقی از جمله موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در جدول برنامه‌ها گنجانده شده‌اند. این کنسرت‌ها تا روز پنجشنبه ۳۱ تیر با حضور گروه‌هایی دیگر ادامه دارد.
۵۷۲۵۹
گردشگری از جمله صنایعی است که بیشترین آسیب را از همه گیری کرونا در جهان و ایران متحمل شده است. برخی برآوردها نشان می دهد  بخش گردشگری ایران که بیش از ۹۰ درصد آن مردمی است، در طول ۱۸ماه گذشته حداقل ۳۰هزار میلیارد تومان زیان متحمل شده است. این زیان در حالی است که دولت روحانی در واکسیناسیون عمومی کرونا بسیار ضعیف عملکرده و عملا چشم انداز روشنی از چرخش دوباره ی گردشگری وجود ندارد.
این روزها انتخاب لباس به صورت اینترنتی مانند خیلی از کارهای روزمره‌ای شده است که انجام می‌دهیم. خرید لباس به صورت آنلاین البته مزایایی دارد که با در نظر گرفتن آنها در زمان و هزینه ما صرفه جویی بسیاری می‌شود. با این نوع از خریدها در واقع زحمت زیادی برای گشتن به دنبال لباس در بازارها و مغازه‌های مختلف را نخواهیم داشت. این را هم باید در نظر بگیریم که اگر در این خرید بی‌دقتی کنیم دچار انواع مشکلات پس از آن خواهیم شد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.