به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، پخش سریال “گاندو 2” از امشب در حالی بدون اعلام قبلی آغاز شد که پیش از این، در نوروز 1400 فصل دوم این سریال در 13 قسمت روی آنتن شبکه سه رفته و با 61 درصد مخاطب، نصاب سریال‌های امنیتی تلویزیون را جابه‌جا کرده بود.
اما در پایان این 12 قسمت از سوی شبکه سه، وعده داده شد که باقی قسمت‌های این سریال جنجالی پس از انتخابات روی آنتن خواهد رفت. 
تا اینکه بالأخره امشب، پخش سریال از قسمت اول آغاز و آن‌طور که به‌نقل از روابط عمومی شبکه سه اعلام شده قرار است در 40 قسمت، مهمان آنتن شبکه سه سیما باشد.
در حالی از امشب دوباره “گاندو” برگشت که چندی پیش در پیگیری پخش این سریال تلویزیونی، مهدی آذرپندار مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما اعلام کرد که سریال آماده پخش در مردادماه است و از فیلمبرداری هم دو سه روز باقی مانده؛ بنابر ملاحظات و اقتضائات باید تصمیم بگیرند که این زمان روی آنتن برود و یا پخشِ آن به زمانی دیگر موکول شود.
“گاندو” تصویرگر پرونده «جیسون رضائیان» خبرنگار دو تابعیتی ایرانی‌ – آمریکایی بود که از سال 1383 در ایران مشغول به‌کار می‌شود و سال 1388 پس از ناآرامی‌ها کشور را ترک و به آمریکا می‌رود و سال 1391 بار دیگر به ایران باز می‌گردد، اما این‌بار با پوشش خبرنگار روزنامه «واشنگتن‌پست» که نامی آشنا و معتبر در عرصه رسانه‌ای جهان به‌شمار می‌رود.
سرانجام رضائیان در پی اقدامات جاسوسی ضد‌امنیت ایران در تیرماه سال 1393 در اوج مذاکرات هسته‌ای بازداشت و یک سال و نیم بعد یعنی در دی ماه 1394 یک پای مبادله تاریخی ایران و آمریکا می‌شود و درست در روز اجرایی‌شدن برجام وی در مبادله تاریخی زندانیان بین ایران و آمریکا، آزاد می‌شود.
این سریال با توجه به اینکه اولین سریال در حوزه امنیتی به‌شمار می‌رفت که یک داستان واقعی را دستمایه خود قرار داده، با استقبال بسیاری از سوی مخاطبان همراه شد و ادامه چنین روشنگری‌هایی به یک مطالبه از سوی مردم تبدیل شد که خواستار ساخت آثار دیگری برگرفته از پرونده‌های واقعی بودند. سازندگان گاندو هم همان زمان این قول را به مخاطبان خود دادند که با روایت پرونده‌های جدید بازگردند.
در ادامه سازندگان “گاندو” فصل دوم آن را برای نوروز 1400 تدارک دیدند. پرونده‌ای که این‌بار قرار بود پرونده چند جاسوس دیگر را هم به تصویر بکشد و نقش آنها را در برجام روایت کند.
ماجرا با ورود کاراکتر شارلوت که از ابتدای سریال مخاطب با شخصیت او آشنا شده، به ایران برای جاسوسی انگلیس، فصل دوم گاندو موقتاً آنتن را ترک کرد. فصل دوم‌ “گاندو” بر‌مبنای پرونده‌های واقعی، به موضوع تقلای سرویس‌های امنیتی انگلیس در ایران و مبارزه مدافعان امنیت برای مقابله با نفوذ آن‌ها در کشور می‌پردازد.
انتهای پیام/

source