مسوولان موزه مشهور «پرادو» در اسپانیا با ایجاد تغییراتی در مجموعه آثار این موزه شمار آثار هنری هنرمندان زن را افزایش دادند.
به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، مسوولان موزه «پرادو» در مادرید پس از ماه‌ها همه‌گیری برای جان بخشیدن به این موزه، با هدف نمایش بیشتر آثار زنان و هنر قرن نوزدهم در مجموعه این موزه اصلاحاتی انجام دادند.
اکنون با اضافه شدن نقاشی‌ها و آثار هنری چهره‌نگاری مینیاتور به این موزه، آثار ۱۳ هنرمندان زن در «پرادو» افزایش پیدا کرده است.
امکان خلق تابلوهای چهره‌نگاری مینیاتور در کارگاه‌های کوچک وجود داشت و از همین رو این نوع آثار در بین زنان هنرمند که در قرن نوزدهم به کارگاه‌های بزرگ دسترسی نداشتن محبوبیت پیدا کرد.
اکنون در موزه پرادو سه اتاق با حضور آثار هنرمندان زن همچون «ماریا بلانچارد» و «مارسالا دوالنسیا» وجود دارد.
مدیر مجسمه و آثار هنری تزئنینی این موزه معتقد است هر یک آثار هنری باید به جایگاه حقیقی‌شان دست پیدا کنند و اگر اثر هنری زنی در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود یعنی او شایستگی این را دارد.
در اکتبر سال گذشته مسوولان این موزه یک تابلو نقاشی را از نمایشگاه موقتی آثار هنری هنرمندان زن حذف کردند چراکه یه محقق هنری دریافت آن نقاشی توسط یک نقاش مرد خلق شده است.
مسوولان این موزه همچنین اتاقی از پرتره‌ها و خودنگاره‌های نقاشان را به منظور معرفی بهتر هنرمندان به بازدیدکنندگان آماده کرده‌اند.
این موزه همچنین نمایشگاهی از آثار هنری هنرمندان نامداری همچون «فرانسیسکو گویا» برپا کرده است.
«پرادو» که  یکی از مقاصد محبوب گردشگران در پایتخت اسپانیا است، مشهورترین موزه مادرید محسوب می‌شود.
سال گذشته در تحقیق سالانه «آرت‌نیوزپپیر»، «پرادو» در رتبه شانزدهم پربازدیدترین موزه‌های جهان قرار گرفت.

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *