لو موند ـ یکی از مهمترین روزنامه‌های اروپا و معتبرترین روزنامه فرانسه ـ پس از کسب مدال طلا توسط جواد فروغی، نوشت: ایران صاحب نخستین نشان طلای المپیک توکیو شد. نام ایران، در جایگاه دوم طلاداران المپیک رفت. اگر کوتاه مدت هم باشد، در تاریخ ماند.
به گزارش ایسنا، جواد فروغی شنبه ـ دوم مرداد ماه ـ در فینال تپانچه بادی المپیک توکیو اول شد و نخستین مدال المپیک تاریخ تیراندازی ایران را به ارمغان آورد. حالا بازتاب این پیروزی در برخی رسانه های معتبر جهان مشاهده می شود و این خبر توسط آلبرت کوچویی ـ گوینده باسابقه ـ انتخاب و در رادیو خوانده شد.
کوچویی همچنین به خبری از فایننشال تایمز اشاره کرده که نوشته است: آنچه جهان و به ویژه منطقه خاورمیانه را تهدید می کند، تغییرهای آب و هوایی است. اگرچه با معیارهای قرن در کل، سال ۲۰۲۱ به نسبت سال سردی خواهد بود اما گرم شدن هوا، آثاری ویرانگر خواهد داشت. آنچه دل نگران کننده است، کمبود آب در خاورمیانه است و در آفریقای شمالی هم. البته که در این میان، توفان های ویران ساز در شمال اروپا خواهند بود و هم در چین مرکزی جدا از آن و با آن، گسترش دامنه آتش سوزی ها، در جنگل های شمال آمریکا خواهد بود. این‌ها، حاصل یک درجه سانتیگراد گرم شدن حرارت سیاره زمین است. عامل مهم در این افزایش حرارت گازهای گل خانه‌ای است که از روزهای پیش صنعتی شاهد چنین افزایشی نبوده ایم.
طرح اکونومیست از بوریس جانسون
طرحی است در هفته نامه اکونومیست که بوریس جانسون را در چنگ گردبادی که او را حیرت‌زده کرده، می‌چرخاند. عنوان نوشته می گوید، بوریس جانسون، دومین سالگرد اقامت در خانه شماره ۱۰ مقر نخست وزیری را ثبت کرد. دوره ای با بحرانی خارق العاده. در دو سالی با توشه ای که برای دو دهه بس است. دوبار طلاق گرفته و برای سومین بار ازدواج کرد و شاهد نوزادی شده است که به نظر ششمین فرزندش می آید. در سیاست، با ویروس کووید ۱۹ و پارلمان آن کشور پنجه انداخته است. بیست و یک تن از محافظه کاران که علیه خروج انگلیس از اتحادیه رای داده اند، بیرون کرده و البته انتخاب دوباره شگفت انگیزی هم داشته است. اگرچه منتقدان او را دلقکی تمام عیار می خوانند.
برخورد در پاریس
لوفیگارو روزنامه فرانسه نوشت: تظاهرکنندگان مخالف اختصاص واکسیناسیون برای مشاغل خاص، به اعتراض در پاریس، به خیابان‌ها آمدند. تحلیلگران می گویند، این تظاهرات تا کجا دامن می گسترد؟ ترس از ظهور «جلیقه زردهای» تازه، نخواهد بود؟ فرانسویان جدا از آن دلنگران افزایش بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان های فرانسه اند. می گویند مبتلایان به کرونا در یک هفته گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته اند. تظاهرکنندگان فرانسوی کارهای دولت را در اعمال سیاست های بهداشتی، اشتباه سیاسی بزرگ می خوانند.
از حاشیه خبرها/آغاز در سال‌های هفتاد زندگی
روزنامه گاردین نوشت: جوآن مک دانالد، در برابر دوربین های رسانه ها وزنه های سنگین بر دست گرفته ورزش می کند. بدنساز نیست، اما در هفتاد و یک سالگی، با داشتن فشار خون بالا و کلیه های بیمار و نود کیلو وزن آغاز کرد. می گوید، باید مردم بدانند، در سال‌های پنجاه یا شصت یا هفتاد هم به خط پایان نرسیده اند. با برنامه وزنه برداری آغاز کرد از وزنه های یک کیلویی و به آرامی تا به وزنه های یازده کیلویی رسید. جوآن مک دانالد در هفتاد و پنج سالگی، یک وزنه‌بردار تمام عیار است. او می‌گوید، به سطحی تازه در زندگی رسیده ام. با این همه مارک پیترسون استاد دانشگاه میشیگان می گوید، از شصت و پنج سالگی به بعد، ماهیچه ها رشد نمی کنند. از این رو در چنین سنی، باید با مشورت پزشک، به ورزش سنگین پرداخت.
انتهای پیام

source