ایسنا/همدان مدرس حوزه علمیه همدان، گفت: رمز ظهور منجی در واقعه غدیر نهفته است.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام امین عباسی ۴ مردادماه با حضور در دفتر ایسنا به مناسبت دهه ولایت، اظهار کرد: روایاتی که در مسئله غدیر وجود دارد که با سایر روایات در موضوع اعیاد مسلمین متفاوت است. 
عباسی با بیان اینکه در اسلام، چهار روز برای مسلمانان به‌عنوان عید در نظر گرفته شده، تصریح کرد: عید قربان، عید فطر، عید غدیرخم و روز جمعه از اعیاد مسلمانان است که عید غدیرخم به‌عنوان مهم‌ترین عید مسلمانان و عید اکبر مطرح شده‌است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس روایات، در روز عید غدیر بینی شیطان به خاک مالیده شد، توضیح داد: قبل از واقعه غدیر دشمنان امید به انحراف و عقب‌گرد مسلمانان از دین داشتند اما غدیرخم روز به ثمر رسیدن رسالت ۱۲۴ هزار پیامبر است و پس از حجةالوداع خط سیر دشمنان اسلام بر محوریت غدیر پیش رفت‌.
این مدرس حوزه علمیه با بیان اینکه غدیر اکمال دین است، گفت: واقعه غدیرخم بنایی را می‌گذارد که تمام پیامبران از زمان حضرت آدم(ع) به دنبال آن بوده‌اند.
عباسی با اشاره به اهمیت جایگاه علم در دنیای امروز، خاطرنشان کرد: غدیرخم جنبه عقلانی در دین دارد زیرا معرفی عقل کامل در این واقعه رخ می‌دهد و رمز ظهور منجی در این واقعه نهفته است.
 
وی در پایان با بیان اینکه انقلاب رخ داده در ایران یک انقلاب سیاسی بوده و هنوز انقلاب اقتصادی و فرهنگی در این زمینه محقق نشده است، مطرح کرد: از آنجا که محورهای اقتصادی در دنیا به دست ابرقدرتان و براساس معاملات بر پایه دلار انجام می‌گیرد هر کشوری که بر اساس الگوی غربی هماهنگ نباشد زمین خواهد خورد، لذا پس از انقلاب سیاسی تحقق انقلاب اقتصادی به نسبت انقلاب فرهنگی در اولویت است چون در مسئله فرهنگ سرمایه عظیمی همچون واقعه غدیر و اربعین در فرهنگ اسلام وجود دارد و از این بابت غنی هستیم.
این جلسه به همت هیئت زینبیون فعالان رسانه‌ای استان همدان در دفاتر نشریات و خبرگزاری‌ها برگزار می‌شود.
انتهای پیام

source