به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های گذشته به محلی برای صدور مجوز تبدیل شده است. دفتر موسیقی در ماه‌های گذشته به انتشار آمارِ صدور مجوزهایش اقدام کرده است. آمارهایی که ثابت می‌کند این دفتر تنها به محلی برای صدور مجوز تبدیل شده و تقریبا هیچ حمایت تولیدی در عرصه موسیقی ندارد؛ مگر حمایت‌هایی اندک که آن هم گاه به گاهی انجام می‌شود.
البته نباید فراموش کنیم که این دفتر بودجه‌ی چندانی در اختیار ندارد که بتواند در عرصه تولید موسیقی‌های با کیفیت فعالیتی داشته باشد.
آمارهای جدیدی که از صدور مجوزهای موسیقی در دفتر موسیقی منتشر شده به این شرح است:
در این هفته آلبوم گل «بی خار» از مجموعه نغمه‌های «زنده رود» با آواز علی‌اصغر شاه‌زیدی و با اشعاری از مولانا و سعدی، آلبوم لحظه‌های بی زمان اثر یلدا فلیشلی شامل شعرخوانی اشعار مرحوم فلیشلی، آلبوم جز عشق ندارم هنری اثر گروه موسیقی نغمه گردان به آهنگسازی احسان اله عبایی و خوانندگی سید محسن حسینی، آلبوم بداهه نوازی دایره به آهنگسازی و نوازندگی تار و سه تار سروش پور گودرزی و تنظیم هومن پیمان، آلبوم ردیف میرزاعبدالله به روایت نورعلی برومند با نوازندگی کمانچه حسام اینانلو، آلبوم‌های بی‌کلام رطل 1 و رطل 2 به آهنگسازی مازیار قره قوچ و دونوازی تار و تنبک مازیار قره قوچ و امین عطایی و آلبوم راه جنون به آهنگسازی بهداد بابایی و دونوازی سه‌تار و تنبک بهداد بابایی و نوید افقه، از جمله آثاری هستند که در این دو هفته مجوز انتشار گرفتند.
برای این آثار صرفا مجوز انتشار صادر شده و زمان انتشار آنها در اختیار مالک اثر است.
انتهای پیام/

source