ایسنا نوشت: همایون اسعدیان به انتقاد علیرضا معتمدی که نسبت به صادر نشدن مجوز فیلمبرداری‌اش گله کرده بود، پاسخ داد و از برخورد او ابراز تاسف کرد.
علیرضا معتمدی، کارگردان فیلم «رضا»، روز گذشته (چهارم مرداد) متنی را در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر و اعلام کرد که او و گروهش هشت ماه است منتظر صدور مجوز فیلمبرداری هستند.
معتمدی که قصد دارد دومین فیلم خود را بسازد به انتقاد از وضعیت سانسور پرداخته و در بخشی از متن خود نوشته است:‌ «اداره سانسور سینما اجازه نمی‌دهد من دومین فیلمم را بسازم. در یک سال گذشته ده‌ها بار درخواست و حتا التماس کرده‌ام که از خون من بگذرند و بگذارند فیلمم را بسازم اما هیچ کاری از پیش نبرده‌ام. دولت، سانسور و حذف هنرمندان را به پیمان‌کاران صنفی برون‌سپاری کرده تا خودش با خیال راحت بتواند از مسئولیت این قتل‌عام فرهنگی شانه خالی کند. آدم‌هایی را در شوراهای تصمیم‌گیر نشانده‌اند که وظیفه‌شان تقسیم منافع و بودجه‌ها بین خودشان و حذف فیلمسازان مستقل از گردونه است.»
در این باره همایون اسعدیان، یکی از اعضای شورای پروانه ساخت، گفت: «من روز گذشته متن آقای معتمدی را خواندم و به نظرم متنی بی‌ادبانه با برخوردی توهین‌آمیز نسبت به همه اعضای شورای پروانه ساخت است. ایشان اتهام‌هایی زده‌اند که فکر نمی‌کنم بتوانند آن‌ها را اثبات کنند ولی متاسفانه در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که بعضی وقت‌ها این هوچی‌گری‌ها جواب می‌دهد. شاید ایشان هم به همین دلیل دست به انتشار چنین مطلبی زدند.»
او افزود: «اما مهم‌ترین نکته‌ای که می‌خواهم در این باره بگویم این است که ایشان، دست‌کم در این دوره‌ای که من در شورای پروانه ساخت وزارت ارشاد بودم تقاضایی برای پروانه ساخت نداشتند، یعنی هیچ پرونده‌ای از طرف ایشان به شورا ارجاع نشده که رد شده باشد، هیچ فیلمنامه‌ای از طرف ایشان به شورا نیامده که مردود شده باشد، اساساً تقاضایی از طرف ایشان وجود نداشته است. من حتی موضوع را از آقای جیرانی که پیش از من در شورا بودند هم پرسیدم و می‌دانم که حداقل در یک سال گذشته تقاضایی برای پروانه ساخت از طرف آقای معتمدی به شورای پروانه ساخت نیامده است. البته درباره این‌که ایشان خارج از شورا مسائلی داشته باشند یا خیر را، بی‌اطلاعم اما از طرف شورا می‌گویم که من حداقل از ایشان چیزی نخوانده‌ام و متاسفم که در این شرایط این‌طور برخورد می‌کنیم.»
۵۷۵۷
سهامداران بانک مهر ایران از عملکرد این بانک در سال مالی 1399 اعلام رضایت کردند.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.