خانه کتاب و ادبیات ایران در بیستمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیجریه که برای نخستین‌بار به صورت ترکیبی (فیزیکی و مجازی) برگزار می‌شود، حضور دارد.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، بیستمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیجریه برای نخستین‌بار به صورت ترکیبی (فیزیکی و مجازی)، با تمرکز بر موضوع زنان و با شعار «بیداری قدرت نهفته بانوان در جهت رشد و تعالی اکوسیستم کتاب» از روز پنجم مردادماه ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد و تا هفتم مردادماه نیز ادامه دارد.
بیستمین دوره از این نمایشگاه به منظور افزایش سطح رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای اولین‌بار در مرکز رویدادهای جزیره ‌ویکتوریا در ایالت لاگوس برگزار می‌شود.
همچنین برای نخستین‌بار تمامی برنامه‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیجریه با هدف توانمندسازی زنان در عرصه ‌کتاب برنامه‌ریزی شده است. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به سخنرانی خانم بدور القاسمی رئیس انجمن ناشران (IPA) اشاره کرد.
خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر ایران در بخش مجازی این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیجریه حضور دارد و به معرفی کتاب‌های برگزیده حوزه‌های مختلف صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.
در بخش مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیجریه به هر شرکت‌کننده امکاناتی برای نمایش کاتالوگ و کتاب اختصاص داده شده است. همچنین در این نمایشگاه فضایی برای گفت‌وگوی شرکت‌کنندگان با یکدیگر و برگزاری جلسات با هدف ایجاد شبکه‌ای حرفه‌ای از ناشران و آژانس‌های ادبی بین‌المللی فراهم شده است.
از جمله برنامه‌های جنبی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیجریه می‌توان به برگزاری کنفرانس‌ها و برنامه‌هایی در خصوص جدیدترین خبرهای صنعت نشر جهان، کارگاه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف صنعت نشر و نیز گفت‌وگوهای آنلاین اشاره کرد.
انتهای پیام

source