به گزارش خبرگزاری تسنیم، عید غدیر روز هجدهم ذی‌الحجه از بزرگ‌ترین اعیاد شیعیان است، در روز هجدهم ذی‌الحجه سال دهم هجرت، پیامبراکرم (ص) به دستور خداوند امام علی (ع) را به مقام خلافت و امامت منصوب کرد. واقعه غدیر در سفر حجة‌الوداع سال دهم هجری و در سرزمین غدیر‌خم روی داد.
شبکه رادیویی قرآن در راستای تکریم این عید بزرگ، ویژه برنامه گلبانگ ولایت را در روز پنجشنبه 7 مرداد‌ماه همزمان با عید سعید غدیر از ساعت 10 صبح تقدیم شنوندگان خواهد کرد.
ویژه برنامه “گلبانگ ولایت” کاری دیگر از گروه آموزش شبکه رادیویی قرآن است که ضمن ایجاد فضایی شاد و معنوی برای مخاطبان خود در این عید سعید به تبیین موضوعاتی از قبیل غدیر در گذر زمان، ولایت حضرت امیرالمومنین (ع)، دیدگاه‌های علمای شیعه و اهل‌سنت درباره واقعه غدیر و همچنین به بیان بخش‌هایی از خطبه غدیر و آیات ولایت در قرآن‌کریم، پیام‌های قرآنی واقعه غدیر و استنادات قرآنی رسول خدا (ص) در خطبه غدیر خواهد پرداخت.
برنامه “گلبانگ ولایت” شامل بخش‌های کارشناس حضوری ( به کارشناسی سید ناصرالدین نوری‌زاده)، بخش روایی ( با روایتگری فریال ترکاشوند) ، شعر‌خوانی ، پرسش و پاسخ پیامکی و تلفنی با شنوندگان برنامه در ارتباط با غدیر، پخش نمایش و ارتباط زنده با حرم حضرت امیر‌المؤمنین (ع) خواهد بود.
این برنامه، کاری از گروه آموزش شبکه رادیویی قرآن به تهیه‌کنندگی فاطمه کاشانی وحید، گویندگی حمید عبیری و روایتگری فریال ترکاشوند است که روزپنجشنبه 7 مرداد‌ماه به مناسبت عید سعید غدیر از ساعت 10 صبح به مدت 50 دقیقه تقدیم شنوندگان خواهد شد.
انتهای پیام/

source