به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سردار عباس مطهری، رئیس ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر خم به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر گفت: در انتخاب امیرالمؤمنین به عنوان مدیر راهبردی و رهبر جامعه اسلامی، ثروت و شکوه ظاهری مبنا نبوده است؛ بلکه خدمت مومنانه به مردم مبنای انتخاب بوده و شاهد این حرف، این آیه شریفه است (انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلوه ویؤتون الزکوه و هم راکعون )در زمان ما مصداق این فرمایش خداوند متعال حضرت امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی است که اهل خدمت به مردم بوده و مردم را سالار می‌دانند.
سردار مطهری در خصوص تاثیر هنر در تبلیغ مباحث دینی و گستردگی نمایش بازسازی واقعه غدیر گفت: در دوران مسئولیت خود در شهرستان بخاطر دارم که در یکی از نمایش‌های بازسازی واقعه غدیر خم که اجرا شد تاثیر فراوانی در فضای شهر به وجود آمد و با ترافیک گسترده از انبوه مشتاقان و علاقه‌مندان به امیرالمؤمنین(ع) مواجه شدیم که تا آن روز در شهر سابقه نداشت. در سال گذشته نیز با وجود کرونا، نمایش بازسازی واقعه غدیر در مناطقی که امکان اجرا داشتند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. امسال نیز برنامه‌های مختلفی در سطح کشور در دست اقدام است. اجرای نمایش بازسازی واقعه غدیر خم از سال 1389 که روز غدیر مقارن با هفته بسیج شده بود، در یک نقطه شروع شد که الحمدالله روز به روز بر عظمت و بزرگی این کار افزوده شده است. این نمایش حالا در حدود 170 نقطه اجرا می‌شود.
اردوی راهیان نور , غدیر خم | عید غدیر خم ,
وی افزود: با وجود فراگیری کرونا طی دو سال اخیر، فعالیت‌های ستاد مردمی نمایش بازسازی واقعه غدیر همچون برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی دیگر محدود شده است اما به لطف خداوند با ابلاغ دستورالعمل اجرایی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، ستادهای استانی برنامه‌های از قبیل دیدار با علما و سادات شاخص شهرستان‌ها، حضور روحانیون در شهرها و روستاها به منظور تبلیغ و بزرگداشت عیدغدیرخم، اجرای گروه سرود در میادین و بوستان‌ها در سطح شهرها، استفاده از فضای مجازی و راه اندازی کانال و گروه‌های مجازی جهت تبلیغ این عید بزرگ، برگزاری شب شعر در فضای مجازی، برگزاری مسابقه از خطبه غدیر، فضاسازی و تبلیغات فضای شهرها و تابلوهای تبلیغاتی، اجرای کمک و احسان مومنانه در قالب طرح اکرام و اطعام، نورافشانی شهرها به مناسبت عید سعید غدیرخم، برگزاری کارناوال شادی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرها و ده ها برنامه دیگر را در روز غدیر برگزار می‌کند.
سردار مطهری در پایان تصریح کرد: ستاد مردمی نمایش بازسازی واقعه غدیر خم با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد و امیدواریم هر سال طیف گسترده تری از مردم و مسئولین برای اجرای این برنامه مشارکت و نقش آفرینی کنند.
انتهای پیام/

source