مدیرکل محیط زیست استان مازندران گفت: طبق برنامه‌ریزی‌‌های انجام شده، تا یک ماه آینده دوربین‌‌های تله‌ای در تالاب میانکاله نصب می‌شود که امیدواریم با این اقدام، گام مثبتی در شناسایی افرادی که اقدام به آتش‌سوزی تالاب می‌کنند، برداشته شود.
به گزارش تسنیم؛ حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اشاره به آخرین وضعیت آتش‌سوزی در تالاب میانکاله که طی روزهای اخیر اتفاق افتاده است، اظهار کرد: در تالاب میانکاله، منطقه‌ای وجود دارد که به «دیده‌بانی» معروف است، آتش‌سوزی دقیقا در همین نقطه اتفاق افتاده بود که به کمک نیروهای آتش‌نشانی و امدادی، این آتش‌سوزی مهار شد.
وی با اشاره به علت آتش‌سوزی در تالاب میانکاله، افزود: نکته حائز اهمیت در آتش‌سوزی تالاب میانکاله این است که خشک بودن پوشش گیاهی و نیز گرمای هوا، در کنار عوامل انسانی و آتش‌سوزی‌های عمدی، مزید بر علت شده و منجر به آتش‌سوزی در تالاب میانکاله شده است.
مدیرکل محیط زیست استان مازندران ادامه داد: هنوز برای اظهار نظر دقیق درباره علت آتش‌سوزی تالاب میانکاله زود است، اما غالب آتش‌سوزی‌ها در این منطقه عمدی است افراد برای سوء‌استفاده‌های شخصی از طبیعت و زیستگاه منطقه، اقدام به آتش‌سوزی می‌کنند که این آتش‌سوزی‌ها وسعت زیادی را در برمی‌گیرد.
ابراهیمی‌کارنامی، یکی از راهکارهای شناسایی افرادی که اقدام به آتش‌سوزی تالاب میانکاله می‌کنند را، نصب دوربین‌های تله‌‌ای عنوان کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌‌های انجام شده، تا یک ماه آینده دوربین‌‌های تله‌ای در تالاب میانکاله نصب می‌شود که امیدواریم با این اقدام، گام مثبتی در شناسایی افرادی که اقدام به آتش‌سوزی تالاب می‌کنند، برداشته شود و بتوانیم با شناسایی این افراد، تا حدودی آتش‌سوزی‌ها کاهش یابد.
 مدیرکل محیط زیست استان مازندران در پایان با اشاره به وسعت و گستردگی آتش‌سوزی‌ها در تالاب میانکاله، خاطرنشان کرد: طبق مشاهدات میدانی، گستردگی آتش‌سوزی روزهای اخیر در تالاب میانکاله، بیش از دفعات قبلی بوده، اما در جلسه‌ای که فردا خواهیم داشت، ارزیابی دقیقی از وسعت آتش‌سوزی و میزان خسارات وارده، تعیین می‌شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source