مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی در نشست گردشگری سازمان همکاری‌های شانگهای درخواست کرد: تردد و سفر گردشگران بین کشورهای عضو این سازمان آسان شود.
به گزارش ایسنا، سازمان همکاری شانگهای یک سازمانی میان‌دولتی است که با هدف همکاری‌های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی تشکیل شده است. چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، هند و پاکستان، اعضای اصلی این سازمان هستند و ایران، مغولستان، افغانستان و بلاروس اعضای ناظر محسوب می‌شوند. این سازمان دارای شریک گفت‌وگو است که ترکیه یکی از آن‌ها به شمار می‌آید. این سازمان دارای دو اجلاس مهم سران و نخست‌وزیران نیز هست و همچنین نشست‌های فرعی گردشگری را در سال‌های اخیر برگزار می‌کند.
لیلا اژدری با حضور در نشست گردشگری این سازمان که با هدف بررسی برنامه اقدام مشترک گردشگری کشورهای عضو با حضور نمایندگان صنعت گردشگری هشت عضو اصلی به صورت مجازی برگزار شد، بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به کد اخلاق گردشگری سازمان جهانی تاکید کرد و با اشاره به پروتکل‌های بهداشتی که برای دوران کرونا و پس از پاندمی توسط ایران برای گردشگران و فعالان این حوزه تهیه شده است، افزود: تکمیل این پروتکل متناسب با شرایط پیش ‌رو در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی با توجه به برگزاری سالانه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع گردشگری در تهران، از تمام کشورهای عضو دعوت کرد تا در این رویداد مهم حضور داشته باشند. این نمایشگاه هر سال در بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
وی همچنین از اجرای پروژه‌های مشترک برای آموزش پرسنل و نیز مدیریت حرفه‌ای در زمینه گردشگری استقبال کرد و یادآور شد: به‌روزرسانی آموزش‌های حوزه گردشگری و به‌کارگیری تجربیات و هماهنگی با مباحث روز صنعت گردشگری از اولویت‌های بخش آموزش و مطالعات گردشگری به شمار می‌آید.
اژدری گفت: جمهوری اسلامی ایران درباره حفاظت از منابع محیط‌زیست منطقه و حتی همه کشورها نظر مساعد داشته و آمادگی خود را برای هرگونه همکاری در این زمینه اعلام می‌کند.
انتهای پیام

source