یکی از اعضای شورای بررسی صلاحیت تهیه‌کنندگی، با رد ادعای علیرضا معتمدی، از طرف این کارگردان، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عذرخواهی کرد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدضیاء هاشمی، عضو شورای بررسی صلاحیت تهیه‌کنندگی، نسبت به انتقاد علیرضا معتمدی، برای صادر نشدن مجوز ساخت فیلم جدیدش، واکنش نشان داد.
پیش از این، علیرضا معتمدی، کارگردان فیلم «رضا» که پیگیر ساخت دومین اثر سینمایی بلندش است، بابت صادر نشدن مجوز برای فیلمنامه‌اش پس از هشت ماه، به شدت از سازمان سینماییِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتقاد کرده بود.
در پاسخ به اعتراض این کارگردان، سیدضیاء هاشمی با بیان این‌که اظهارنطرها باید با انصاف همراه باشد، دلیل مشکل پیش‌ آمده را در یادداشت زیر شرح داده است:
«علیرضا معتمدی، عضو جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران است، اما متعجبیم که با کار صنفی این‌قدر مخالفت دارد و آن را مانع ساخت و تولید می‌داند و کار در این حوزه را کار پیمانکاران صنفی قلمداد کردند!
ای کاش منصف باشیم و به شرایط پیش آمده کمی توجه داشته باشیم. ایشان در مقطعی تقاضای دریافت پروانه ساخت و تهیه‌کنندگی اول را داشتند که پروسه ارایه آن به طول انجامید. این پروسه را با توجه به شرایط پیش آمده بازگو می‌کنیم، باشد که با انصاف بیشتری به مسایل توجه کنیم.
پرونده این هنرمند با نبود مدرک تحصیلی که یکی از ارکان مهم در عضوگیری و مطرح شدن در جلسه تهیه‌کنندگی است، روبه‌رو شد. این مسئله با مدرکی که ایشان به صورت معادل در اختیار اتحادیه قرار دادند، مرتفع گردید و همین امر زمان‌بر بود. برگزاری جشنواره کن و عدم حضور برخی از اعضای اتحادیه به دلیل حضور در جشنواره مذکور مانع تشکیل جلسه شد و بلافاصله در شرایط  پیک پنجم کرونا و تعطیلی تهران قرار گرفتیم. هم‌اینک متاسفیم که سه تن از عزیزان اتحادیه با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند که امکان تشکیل جلسه و بررسی پرونده‌های تهیه‌کنندگان اول وجود ندارد. از این جهت تمام پروسه‌ای که از نگاه ایشان به «سانسورشان» تعبیر شده است و ارشاد را  مقصر اصلی می‌دانند، خلاف واقع بوده و  وزارت ارشاد در این امر هیچ قصوری نداشته است و ما از جانب ایشان از ارشاد عذرخواهی می‌کنیم. اگر پروسه زمان‌بر شده است بخشی از آن به دلیل عدم ارایه مدرک تحصیلی توسط هنرمند بوده که تنها به قاضی رفته و طبیعتا راضی بازگشته‌اند.»
۵۷۵۷
سهامداران بانک مهر ایران از عملکرد این بانک در سال مالی 1399 اعلام رضایت کردند.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source