به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، همه گروه‌های جهادی و به‌ویژه مداحان در این روزها سعی بر این دارند تا با حضور میدانی در استان خوزستان و دریافت مشکلات و مطالبات مردم این استان بتوانند بخشی از آلام و مشکلات آنها را برطرف کنند.
هیئت , استانداری خوزستان , مداحی ,
جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) سراسر کشور (مصطفی مروانی، ابوذر بیوکافی، سعید کرمعلی، مهدی تدینی، مسعود پیرایش و حسین محمدی) با همت جامعه ایمانی مشعر از روستاهای آسیب‌دیده از خشکسالی خوزستان صبح دیروز، سه‌شنبه 5 مرداد‌ماه بازدید کردند.
هیئت , استانداری خوزستان , مداحی ,
ستایشگران پس از بازدید از روستا زهیری از توابع خرمشهر مهمترین مشکل این روستای دارای 50 خانوار را نبود آب مشاهده کردند که حسین یکتا دبیر جمعیت امام رضایی‌ها به همراه سایر مداحان به‌منظور آبرسانی به این روستا مبلغ 250 میلیون تومانی پرداختند.
هفتمین نشست “الی‌الحبیب” با هدف هم‌افزایی و جلب مشارکت اجتماعی و محتوایی برای ماه محرم  در قرارگاه کربلای خوزستان برگزار شد بخش دیگر این نشست به بررسی مسائل و آداب ستایشگری در آستانه ماه محرم اختصاص داده شد.
در ادامه سفر مداحان به خوزستان، نشست الی‌الحبیب در راستای برگزاری سلسله نشست‌های فصلی الی‌الحبیب به همت جامعه ایمانی مشعر در قرارگاه کربلای خوزستان برگزار شد.
در ابتدای این نشست که به منظور اقدام هماهنگ و عملیاتی جامعه ستایشگری در حوزه خدمات اجتماعی تشکیل شد، سردار احمد خادم السیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا در خصوص نقش ستایشگری در جامعه به بیان برخی مطالب پرداخت و گفت: ستایشگران و مداحان اهل بیت(ع) تاثیرگذاران معنوی در کشورند، زیرا ارتباط عمیقی میان اهل‌بیت(ع) و مردم ایجاد می‌کنند، به دلیل برخی مشکلات در کشور دشمنان در فضای مجازی در حال ضربه زدن به دین‌اند.
فرمانده قرارگاه کربلا با بیان اینکه نیروهای حزب الله در فضای مجازی خوب عمل نمی‌کنند گفت: التهاب فضای مجازی چند وقت اخیر خوزستان توسط نیروهای دشمنان در خارج از کشور صورت گرفت اما نباید سوء مدیریت‌ها در داخل کشور را فراموش کرد، می‌توانستیم با رها‌سازی درست آب پیش از وقوع خشکسالی از این فضای ملتهب جلوگیری کرد.
فرمانده قرارگاه کربلا با اعلام این مطلب که خوزستان استان ثروتمندی است عنوان کرد: شرکت‌های پتروشیمی در استان خوزستان سالانه بیش از 3 هزار میلیارد تومان درآمد دارند، باید مدیریتی در استان باشد که این شرکت‌ها را مجبور کند تا از توان مالی خود برای تأمین آب شرکت  استفاده کنند نه اینکه از یارانه و سهم مردم استفاده کنند.
وی در ادامه به طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این طرح در ابتدا 2 میلیون هکتار بود اما رفته رفته کاهش یافت که اکنون تنها 250هزار هکتار آن به بهره‌برداری رسیده است، با همین دو مورد می‌توان بیکاری را در استان خوزستان ریشه‌کن کرد.
رحیم آبفروش دبیر جامعه ایمانی مشعر در این مراسم، با بیان اینکه دشمنان در هم‌افزایی با یکدیگر دست برتر را نسبت به ما دارند و در مواقع مختلف به زیبایی از یکدیگر حمایت می‌کنند، گفت: باید عنوان کنم که مداحان نیز باید در مواقع مختلف از یکدیگر حمایت کنند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه امیدوار هستیم که این نشست‌ها به صورت استانی برگزار شوند و تنها در تهران متمرکز نماند گفت: امروز مقام معظم رهبری موضوع خانواده را از ستایشگران می‌خواهند،که مداحان در اشعار خود باید این مهم را سرلوحه خود قرار دهند.
انتهای پیام/

source