مسعود کیمیایی در طول ۵۳ سال کار هنری، ۳۰ فیلم بلند سینمایی ساخته است. به نظر شما، کدام‌یک از این آثار، بهترین فیلم اوست.  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود کیمیایی، کارگردان سرشناس سینمای کشورمان، امروز، ۷ مرداد، ۸۰ ساله شد.
این کارگردان، از سال ۱۳۴۷ تا امروز، ۳۰ فیلم بلند سینمایی ساخته که بسیاری از آن‌ها چه در پیش از انقلاب و چه پس از آن، از آثاری بوده‌اند که با اقبال تماشاگران و نگاه مثبت منتقدان روبه‌رو شده‌اند.
فهرست فیلم‌های مسعود کیمیایی به شرح زیر است؛ با این توضیح که «خط قرمز» هیچگاه فرصت اکران عمومی نیافت و «خون شد» در نوروز ۱۴۰۰ و در شرایط کرونایی اکران شده و هنوز روی پرده است: 
بیگانه بیا (۱۳۴۷)/ قیصر (۱۳۴۸)/ رضا موتوری (۱۳۴۹)/ داش‌آکل (۱۳۵۰)/ بلوچ (۱۳۵۱)/ خاک (۱۳۵۲)/ گوزن‌ها (۱۳۵۳)/ غزل (۱۳۵۵)/ سفر سنگ (۱۳۵۶)/ خط قرمز (۱۳۶۰)/ تیغ و ابریشم (۱۳۶۴)/ سرب (۱۳۶۷)/ دندان مار (۱۳۶۸)/ گروهبان (۱۳۶۹)/ ردپای گرگ (۱۳۷۰)/ تجارت (۱۳۷۳)/ ضیافت (۱۳۷۴)/ سلطان (۱۳۷۵)/ مرسدس (۱۳۷۶)/ فریاد (۱۳۷۷)/ اعتراض (۱۳۷۸)/ سربازهای جمعه (۱۳۸۲)/ حکم (۱۳۸۳)/ رئیس (۱۳۸۵)/ محاکمه در خیابان (۱۳۸۷)/ جرم (۱۳۸۹)/ متروپل (۱۳۹۲)/ قاتل اهلی (۱۳۹۵)/ خون شد (۱۳۹۸)
از میان آثار این کارگردان پیشکسوت، کدام فیلم را بیشتر دوست دارید و می‌پسندید؟ در صورت تمایل، تنها نام یک فیلم را در بخش کامنت‌ها، زیر همین خبر، بنویسید.
۵۷۵۷
آیا می‌دانید همانقدر که دانش و علم واقعی می‌تواند رشد و آگاهی به ارمغان بیاورد، توهم دانش بسیار خطرناک است؟
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source