به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، همزمان با دهه ولایت مراسم آیین‌ رونمایی «کتاب فولاذ» شرحی بر زندگینامه مستند مهاجر الی‌الله شهید حاج علی‌اصغر فولادگر کاری از انتشارات انجمن‌پیشکسوتان سپاس با حضور سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و ایثارگران و آیت‌الله عابدی و جمعی از مسئولین  لشکری و کشوری و  خانواده معزز شهید فولادگر برگزار شد.
در این مراسم که به مناسبت ایام‌الله عیدغدیر در ششمین سالگرد شهید منا حاج علی‌اصغر فولادگر برگزار شد؛ اوحدی به ابعاد مختلف حادثه منا پرداخت و اظهار داشت: حادثه منا تا به امروز شفاف‌سازی نشده‌ و دولت عربستان یک کمیته حقیقت‌یاب تشکیل نداده‌ است، در صورتی که همه کشورها اذعان دارند دقیق‌ترین و بیشترین دوربین‌های امنیتی _اطلاعاتی در مسیر رمی جمرات قرار دارد.
وی افزود: با توجه به شواهد و قرائن این فاجعه هدفمند بود. نکته قابل توجه و حایز اهمیت  این حادثه آن‌ است که می‌توان به طور قاطع گفت تنها کشوری که توانست پیکر پاک شهدای منا را برگرداند فقط و فقط جمهوری اسلامی ایران بود؛ و آن هم مرهون تدبیر حکیمانه و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.
اوحدی خاطرنشان کرد: توطئه بزرگ‌تری برای ما در نظر گرفته بودند به گونه‌ای که با توجه به شناسایی 118 پیکر مطهر شهدا دولت وهابی عربستان قصد تحویل پیکرها را نداشت و حتی وزیر بهداشت عربستان به علت بداخلاقی سیاسی در جلسه اولیه دو کشور حضور پیدا نکرد و مجموعه حاضران در جلسه با تکبر تمام و رویکرد متحجرانه وهابیت برخورد کردند. اما به محض دریافت نهیب تاریخی رهبری در نوشهر که اگر کوچک‌ترین بی‌احترامی به پیکرهای شهدا ما بکنید ما پاسخ خواهیم داد و پاسخ ما سخت خواهد بود؛ طومار معادلات توطئه عربستانی‌ها در هم پیچید. به‌گونه‌ای که آنها برای انتقال اجساد پاک شهدا  امکانات را فراهم کردند.
وی در پایان سخنانش با اشاره به نقش رهبری در تنگناهای سیاسی کشور اذعان داشت: اگر در دهه ولایت و آستانه عید غدیر قرار داریم باید به این نکته توجه بشود ولایت فقیه که امتداد خط ولایت است، همواره در اداره کشور تدبیرهای حکیمانه رهبری معظم در تنگناهای تاریخی گره‌گشا بوده که این اهمیت وجود رهبری در کشور را  می‌رساند.
در ابتدای مراسم محمدعلی قربانی نویسنده کتاب «فولاذ» از روند تألیف این کتاب گفت و خاطرنشان کرد: انگیزه نوشتار این کتاب به غیر از بیان ابعاد شخصیتی و کاری شهید علی‌اصغر فولادگر ، تأکید مقام معظم رهبری مبنی برعدم فراموشی فاجعه منا بوده‌ است.
در ادامه جلسه  آیت‌الله عابدی از دیگر سخنرانان جلسه  به بیان فضایل و مناقب حضرت امیرالمؤمنین(ع) و اهمیت بزرگداشت عید سعید غدیرخم پرداخت.
در مراسم آیین رونمایی کتاب، سعید اوحدی، سردار حسین اشتری، حمیدرضا فولادگر نماینده اسبق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و خانواده معظم شهید فولادگر لوح یادبود این مراسم را امضا کردند.
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
شهید , کتاب ,
انتهای پیام/

source