حسین انتظامی تاکید کرد برگزاری انتخابات بر اساس نظام حزبی، باعث می‌شود رفتارهای پوپولیستی، ارائه طرح‌های غیرکارشناسی، شفاف نبودن آراء و ناهماهنگی بین دولت و مجلس، رخت بربندد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی و دبیر کمیسیون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در رشته توییتی که به نظر می‌رسد به بهانه طرح صیانت از کاربران فضای مجازی منتشر کرده، برگزاری انتخابات بر اساس نظام حزبی را بهترین روش برای جلوگیری از ارائه طرح‌های غیرکارشناسی و التهاب‌زا دانسته است.
رشته توییت این فعال و مدیر رسانه‌ای به شرح زیر است:
۱- در نظام حزبی، نماینده منفرد تقریبا نداریم؛ سرآمدان هر شهر، رأی می‌آورند؛ آنان در تدوین برنامه‌های حزب خود مشارکت داشته‌ و به‌ آن متعهدند پس نیاز ندارند برای رأی دور بعد، رفتار پوپولیستی داشته‌باشند.
همه‌چیز قبلا در احزاب، پخته شده پس طرح‌های غیرکارشناسی و التهاب‌زا هم خودجوش نمی‌شود.
۲- نتیجه هر رأی‌گیری از قبل مشخص است زیرا قرار نیست هر نماینده شخصا تصمیم بگیرد که چه رأیی بدهد.
نگرانی بابت خرید رأی نمایندگان یا باج‌گیری یا نفاق و … هم خودبه‌خود منتفی می‌شود و عملا به طرح شفافیت آرا نیازی نیست چون وقتی علت را حل می‌کنیم معلول‌ها رَخت برمی‌بندند.
۳- با احزاب قوی و فراگیر، مجلسْ معنای واقعی خود را می‌یابد. رئیس دولت هم خودبه‌خود رئیس حزبی است که اکثریت مجلس را دارد.
هماهنگی واقعی دولت و مجلس را هم شاهدیم و «ارّه بده، تیشه بگیر» پایان می‌یابد.
۵۷۵۷
توسعه زیرساخت‌ها و رشد چشمگیر شاخص‌های عملیاتی رایتل با تکیه بر توان داخلی و غلبه بر پیچیده‌ترین و سخت‌ترین شرایط تحریم رخ داد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *