به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «قدسیان آسمان» نام آهنگی است که تقریبا برای تمام دهه شصتی‌ها آشناست. آهنگی که حاصل همکاریِ دو خواننده‌ی مهمِ موسیقی پاپ کشورمان بود؛ علیرضا عصار و محمد اصفهانی.
علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ بود و هنوز هم پس از چند دهه حضور در عرصه موسیقی، از پرطرفدارترین‌های موسیقی ایران است.
اصفهانی اما پرورش یافته‌ی موسیقی ایرانی است و در عین حال تجربه‌های موسیقی پاپ را هم دارد. شاید به همین خاطر است که او را خواننده‌ی پاپ – سنتی می‌دانند. محمد اصفهانی هم پس از حدود چند دهه فعالیت در عرصه موسیقی هنوز مخاطبان و طرفداران خاص خود را دارد.
 
به هر روی تلاقی و همکاریِ این دو خواننده در آهنگی که در ستایش جایگاه حضرت علی علیه‌سلام بود، شاهکاری را شکل داد که برای همیشه در موسیقی ایران ماندگار شد.
 
موسیقی ,
 
آهنگساز «قدسیان آسمان» علیرضا عصار بود. تنظیم این اثر را فواد حجازی برعهده داشت.
حجازی آهنگساز و تنظیم‌کننده و نوازنده ساکسوفون است که در کارنامه‌اش همکاری‌های بسیاری با علیرضا عصار دیده می‌شود. حجازی سابقه همکاری با محمد اصفهانی را هم دارد. اما همکاری‌های او با علیرضا عصار بسیار پرسروصداتر بود.
با این حال همکاری عصار و حجازی چندین سال قبل و برای همیشه تمام شد. حجازی درباره این قطع همکاری گفته بود: «اختلاف سلیقه بر رفاقت من و عصار می‌چربد.»
به هر روی مثلثِ عصار، اصفهانی و حجازی اثری را خلق کرد که برای همیشه در موسیقی ایران ماندگار شد و هر گاه بخواهیم روایتی موسیقی‌وآر در ستایش حضرت علی علیه‌سلام بشنویم، باید سراغِ «قدسیان آسمان» برویم.
«قدسیان آسمان» سال 1378 منتشر شد.
 
ای کاروان! ای کاروان!
من دزد شبرو نیستم
من پهلوان عالمم
من تیغ رویارو زنم
بر قدسیان آسمان
من هر شبی یاهو زنم
گر صوفی از لا دم زند
من دم ز الاهو زنم
باز هوایی نیستم
فاتیهوی جان آورم
عنقای قاف غربتم
کی بانگ بر تیهو زنم؟
خاقان اردودار اگر
از جان مگردد ایل من
صاحبقران عالمم
بر ایل و بر اردو زنم
خیز ای توانگر پیش من
بنشین به زانوی ادب
من پادشاه کشورم
کی پیش تو زانو زنم؟
انتهای پیام/

source