نشست نقد کتاب «آزادی مؤمن مسیحی و چند اثر کوتاه دیگر» نوشته مارتین لوتر با ترجمه محمد صبائی برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه‌شنبه (۱۲ مردادماه) ساعت ۱۱ صبح به نقد و بررسی کتاب «آزادی مؤمن مسیحی» اختصاص دارد که با حضور محمدرضا عدلی، ارسطو میرانی و محمد صبائی به صورت مجازی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.
در خبر برگزاری این نشست عنوان شده است: به تازگی کتاب «آزادی مؤمن مسیحی و چند اثر کوتاه دیگر» اثر مارتین لوتر با ترجمه محمد صبائی و توسط نشر کرگدن منتشر شده است. نوشته‌های حاضر نمایی کلی از مساله‌ مهم نجات و راه رسیدن به آن را در الاهیات مارتین لوتر عرضه می‌کنند. مساله‌ لوتر این است که چگونه می‌توان از قیدوبند شریعت، گناه و مرگ آزاد شد و نجات یافت. از نگاه او، شریعت، گناه و مرگ زنجیرهایی‌اند که ما را از رسیدن به آزادی و نجات بازمی‌دارند. آن‌چه لوتر در نقد و رد شریعت می‌گوید انکار کارایی و تأثیر آن در حصول آمرزیدگی و نجات است. انکار این کارایی و تأثیر، تأکید بر این اصل اساسی است که انسان نمی‌تواند در معامله‌ای سرراست، اعمالِ شرعی انجام دهد و، درمقابل، مزد طلب کند.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *