گفتم: «لااقل تا جمعه بمان، عروسی که تمام شد، برو!» گفت: «نمی شود. دست خودم نیست. باید بروم.» پرسیدم: «کی برمی گردی؟» گفت: «هفت روز دیگر.» با خودم گفتم: «دفعه ی قبل که گفته بود چهل روز، دو ماه مانده بود. احتمالا این بار هم چند هفته ای طول می کشد.»
به گزارش ایسنا، کتاب «هفت روز دیگر» مجموعه خاطرات شهید مدافع حرم محمدتقی سالخورده در قالب سه فصل خاطرات کودکی، نوجوانی و بزرگسالی و سپس ماموریت های داخلی و سوریه را در خود جای داده است.
محمدتقی سالخورده عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در یگان ویژه صابرین در لشکر ۲۵ کربلا خدمت می کرد. او به عنوان مستشار در ۱۳۹۶/۱/۱۴ برای دومین بار به کشور سوریه اعزام شد و در ۱۳۹۵/۱/۲۱ در شهرک خان طومان استان حلب شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت .
در قسمتی از وصیتنامه شهید می خوانیم: «در میان ما انسان هایی وجود دارند که فقط نیمه ی خالی لیوان را نگاه می کنند حتی اگر لیوان پُر هم باشد از پُر بودن لیوان ایراد می گیرند. اختلاف عقیده و سلیقه در همه جا وجود دارد ولی این جور نیست که باعث جدایی، حتی جدایی خانواده ها شود.»
این اثر را مصیب معصومیان به نگارش در آورده و انتشارات شهید کاظمی به چاپ رسانده است.
در بخشی از کتاب «هفت روز دیگر» می‌خوانیم:زمان خداحافظی اش که شد، به همه گفتم کسی پیش محمدتقی گریه نکند. گفتم: «پسرم! نمی شد الان نروی؟ عروسی خواهر خانمت نزدیک است!» گفت: «نه مادرم باید بروم.» گفتم: «لااقل تا جمعه بمان، عروسی که تمام شد، برو!» گفت: «نمی شود. دست خودم نیست. باید بروم.» پرسیدم: «کی برمی گردی؟» گفت: «هفت روز دیگر.» با خودم گفتم: «دفعه ی قبل که گفته بود چهل روز، دو ماه مانده بود. احتمالا این بار هم چند هفته ای طول می کشد.»
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.