به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، عملیات نصر6 با هدف پاسخ به شرارت‌های آمریکا در خلیج فارس و پاکسازی غرب کشور از وجود نیروهای بعثی توسط نیروی زمینی ارتش در دهم مردادماه سال 66 با رمز یااباعبدالله‌الحسین(ع) در بلندی‌های میمک برگزار شد.
دفاع مقدس , مناطق عملیاتی دفاع مقدس , آمریکا ,
 
عملیات نصر 6

نیروی زمینی، در مرحله پایانی پاکسازی غرب کشور از وجود نیروهای بعثی، با عبور از میدان‏‌های مین، تله‏‌های انفجاری و…، ارتفاعات بسیار حساس میمک را مورد تهاجم خود قرار داده و آن ارتفاعات را به تصرف خود درآوردند.

در یورش نیروهای ارتش به مواضع دشمن در بلندی‌های میمک، تیپ‌های 36 پیاده، و تیپ کماندویی سپاه چهارم ارتش عراق متلاشی شد. و تعداد 2620 نفر از نیروهای دشمن کشته و زخمی و اسیر شدند. همچنین در پی این حمله محدود، نیروهای ارتش ایران 2 فروند هواپیما، 17 دستگاه تانک و نفربر زرهی، چندین عراده توپ، 6 فروند بالگرد، صدها دستگاه خودرو و شماری سلاح سبک و نیمه سنگین دشمن را منهدم کردند.

دستاوردها:
در این عملیات 2 فروند هواپیما، 17 دستگاه تانک و نفربر، 6 فروند هلی‌کوپتر و صدها دستگاه خودرو دشمن منهدم و2500 نفر کشته و 120 نفر از قوای بعث به اسارت گرفته شدند.
در این میان موقعیت رزمندگان اسلام، پس از دفع پاتک‌های دشمن که چند روز به طول می‌انجامد، با مقاومت تمام، حفظ و تثبیت می‌شود و این عملیات با دستاورد مطلوب خود، پاسخ مناسبی بر جنایت‌های استکبار و سرسپردگان آنها می‌شود.

خلاصه گزارش عملیات :
نام عملیات : نصر 6
زمان اجرا : 10/5/1366
رمز عملیات : یا اباعبدالله الحسین (ع)
مکان اجرا : منطقه عملیاتی بلندیهای میمک – محور میانی جنگ
تلفات دشمن (کشته، اسیر و زخمی) : 2620
ارگان‌های عمل کننده: نیروهای ارتش جمهوری اسلامی
اهداف عملیات: انهدام و بیرون راندن نیروهای عراقی باقیمانده دشمن از منطقه عمومی میمک در محور میانی جبهه نبرد
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.