به گزارش خبرگزاری تسنیم، سریال شهید باکری جزو مجموعه‌هایی است که این روزها توسط سیمافیلم پیگیری می‌شود. خیلی درباره بازیگران این مجموعه 7 قسمتی صحبت نشده و فارغ از نویسندگی، کارگردانی و بازی «هادی حجازی‌فر» در نقش شهید باکری، تنها به حضور «روح‌الله زمانی» بازیگر نوجوان فیلم "خورشید" مجید مجیدی اشاره شده است که در این سریال به ایفای نقش می‌پردازد.
سریال شهید باکری با نام "عاشورا" که از زمستان سال گذشته تولید خود را آغاز کرده؛ این روزها در حال آماده‌سازی لوکیشن‌های مربوط به جزیره مجنون است.
70 درصد از این سریال تصویربرداری شده است و هادی حجازی‌فر علاوه بر کارگردانی و نویسندگی این اثر، نقش شهید مهدی باکری را هم بازی می‌کند. 
سریال , عکس , صدا و سیما , تلویزیون ,
پیش از این هم تیزری منتشر شد که نشان می‌داد مجموعه تلویزیونی "عاشورا" خیلی پیش رفته‌ است. سریالی که از ابتدای شروع، با سختی‌های پیدا کردن لوکیشن و آماده کردن مقدمات کار همراه بود و هنوز هم به خاطر گرما این سختی‌ها را به جان خریده‌اند و در خوزستان فیلم‌برداری ادامه دارد.
بازیگر فیلم "خورشید" مجید مجیدی در این سریال نقش نوجوانی شهید «خسرو ملازاده» را ایفا می‌کند و بازی روح‌الله زمانی همچنان در این پروژه ادامه دارد.
سریال , عکس , صدا و سیما , تلویزیون ,
این مینی‌سریال به رشادت‌های لشکر 31 عاشورا می‌پردازد و ضمن نمایش فرازهایی از مجاهدت‌های خاموش برخی از دلاوران این لشکر در عملیات‌های خیبر و بدر و نمایش رشادت‌های «حمید باکری»، زندگی و شهادت «مهدی باکری» را محور داستان خود قرار داده است. «شهرام خلج»، گریمور نام‌آشنای تلویزیون و سینما، مدیر چهره‌پردازی این سریال، این روزها مشغول گریم بازیگران منتخب این مجموعه تلویزیونی است، همچنین «وحید ابراهیمی» فیلمبردار فیلم "خروج" ابراهیم حاتمی‌کیا، فیلمبرداری این مینی‌سریال را عهده‌دار است.
سریال , عکس , صدا و سیما , تلویزیون ,
تلاش گروه تولید این است که "عاشورا ل 31" برای سالگرد شهادت شهید مهدی باکری (25 اسفندماه) آماده پخش شود. همان‌طور که پیش از آن «ابوالفضل صفری» تهیه‌کننده این سریال در گفت‌وگو با تسنیم  ابراز امیدواری کرده بود که این سریال به سالگرد شهید مهدی باکری در 25 اسفندماه برسد.
انتهای پیام/؛

source