به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، جشنواره تجسمی جوانان به دبیری رضوان صادق زاده از امروز شنبه 9 مرداد 1400 از ساعت 18 و در موزه هنرهای معاصر تهران به صورت مجازی برگزار خواهد شد. این جشنواره تا روز چهارشنبه 13 مرداد ادامه دارد و مراسم اختتامیه هم روز پنجشنبه 14 مرداد برگزار می‌شود.
 
رضوان صادق زاده در گفتگو با برنامه «تقاطع فرهنگ» در رادیو گفت‌وگو، درباره این رویداد گفت: شروع کارگاه‌ها از روز یکشنبه 10 صبح خواهد بود و استادان رشته‌های مختلف در موزه هنرهای معاصر حضور خواهند داشت و جوانان عزیز از منازل خود با ما همراه می‌شوند. این کارگاه‌ها در 10 رشته برپا می‌شوند.
صادق زاده ادامه داد: هنرمندانی از 30 استان با 4 هزار اثر در این دوره از جشنواره تجسمی جوانان حضور دارند.
صادق زاده گفت: ما هر سال شاهد تعداد شرکت کنندگان زنان بیشتری نسبت به مردان هستیم. انتظار ما این است که این تعادل با اختلاف اندک پیش رود ولی به هر دلیل تعداد بانوانِ شرکت کننده در این جشنواره بیشتر است. میزان حضور زنان در دانشگاه و رشته‌های هنرهای تجسمی بیش از مردان است و در این باره می‌توان آسیب شناسی کرد.
دبیر بیست و هشتمین جشنواره تجسمی جوانان تاکید کرد: ما معمولا درپی سالن‌هایی هستیم که آثار را یکجا در معرض دید قرار دهد و تا انتها نیز فعال باشد. امسال نیز تلاش خواهیم کرد آثار را به صورت مجازی در اختیار همه شرکت کنندگان بگذاریم.
وی در پایان گفت: امسال قرار است علاوه بر تعلق گیریِ جایزه به هر رشته، به سه نفر نیز سه جایزه خوب بدهیم. این آثار باید درباره حکیم نظامی گنجوی باشد.
انتهای پیام/

source