دقت کرده اید که چقدر صبحانه‌های شناور در دنیا محبوب شده اند؟ فکر می‌کنید چرا و چه چیزی در پشت صحنه این صبحانه‌های شناور رنگی تبلیغ شده توسط هتلها است؟
به گزارش خبرنگار مهر، اگر صفحات مجازی اقامتگاه‌های مجلل یا صفحات اینفلوئنسرها را دنبال می‌کنید احتمال اینکه حداقل یک صبحانه شناور دیده باشید زیاد است. به خصوص اقامتگاه‌های کشورهای خارجی که بسیاری از آنها دارای استخر در کنار اتاق هتل هستند. یا استخری رو به فضای سرسبز دارند.
خبرگزاری سی. ان. ان. در گزارشی به این موضوع پرداخته و در بخش‌هایی از آن حقایقی از پشت صحنه این تصاویر زیبا و گول زننده آورده است.
در واقع این صبحانه‌ها جزو خدمات عالی هتل‌ها به حساب می‌آیند که همراه با نان تست، میوه و قهوه و مانند آن تزئین شده و به جای اتاق یا تخت خواب در استخر یا وان آب گرم سرو می‌شوند. این صبحانه‌ها را معمولاً روی بشقاب بزرگ یا سبدهای رنگارنگ می‌گذارند سپس با گل‌های گرمسیری تزئین می‌کنند تا حالت فتوژنیک بگیرند.
این صبحانه‌ها به ویژه در استراحتگاه‌های خصوصی ویلایی با آب و هوای گرم در مکان‌هایی مانند تایلند، فیجی و مالدیو از محبوبیت خاصی در آسیا و اقیانوس آرام برخوردار هستند. تقریباً همه موافقند که این روند از بالی آغاز شده است.
این صبحانه‌ها در پنج سال گذشته در منوهای رستوران‌ها معمول شده، اما همه گیر شدن ویروس کرونا باعث محبوبیت آنها بیش از هر زمان دیگری شد چون مهمانان هتل از حضور در بوفه و اتاق‌های غذاخوری مشترک پرهیز می‌کنند.
جان هس ، مدیر کل Amanjiwo در بالی به سی. ان. ان. گفت: در طول سال گذشته، ناهار خوری در داخل اتاق به ویژه برای کسانی که به دنبال آرامش و راحتی در مجموعه خود هستند بسیار محبوب شده است. همچنین صبحانه شناور یک انتخاب محبوب است.
به هر حال، صبحانه شناور به یک استخر برای شناور شدن احتیاج دارد. یک استخر خصوصی انتخاب بسیار بهتری نسبت به استخر مشترک است. چرا که ممکن است یک نفر آن را سرنگون کند!
حالا باید دید آیا این صبحانه‌ها فقط برای شبکه‌های اجتماعی و صفحات مجازی تهیه می‌شوند و یا مردم واقعاً از خوردن آنها لذت می‌برند؟
این صبحانه‌ها برای شبکه‌های اجتماعی دارای زرق و برق زیادی هستند اما به نظر می‌رسد مشکلاتی برای استفاده از آنها وجود داشته باشد. یک خبرنگار به نام جیمز بوث مستقر در سیدنی گفته که به یک استراحتگاهی در بالی در سال ۲۰۱۹ رفتم چون محیط مرطوب بوده فهمیدم بیرون گذاشتن صبحانه ممکنه ایده آل نباشد. اگرچه غذا از قبل سرد شده بود ولی مصمم بودم تا قبل از خوردن، عکس آن را در اینستاگرام بگذارم آن هم با چشمانی خواب آلود!
او تمام تلاشش را کرده که بتواند از آن سینی شناور صبحانه عکس مناسبی بگیرد در این راه کارکنان هتل هم به او کمک کرده‌اند. ولی در نهایت همه چیز خراب شد چون مقداری قهوه در آب ریخت و نان هم خیس شد!
او گفته شاید جالب نباشد که وقتی از خواب بیدار می‌شوید اول در آب بپرید اگر می‌خواستم این تجربه را دوباره انجام دهم تغییراتی در آن به وجود می‌آوردم مثلاً اول قهوه را می‌نوشیدم چون باید کاملاً هوشیار باشم بعد داخل استخر بپرم! سپس جایی را در استخر پیدا می‌کنم که بتوانم آنجا راحت بنشینم و صبحانه را بخورم نه اینکه غوطه ور در آب بایستم!
پشت صحنه تبلیغ صبحانه‌های شناور هتل‌ها/صف کشیدن برای یک عکس جذاب!
تصاویر صبحانه‌های شناور با انواع خوراکی‌های رنگی یکی از محبوب‌ترین تصاویر و البته تبلیغ برای هتل‌ها و مراکز اقامتی هستند به خصوص برای هتل‌هایی که در فضای بسیار سرسبز و آبی قرار گرفته‌اند. اما اگر کمی به نظر کاربران توجه شود، مشاهده خواهید کرد که خیلی هم این صبحانه‌های شناور قابل استفاده نیستند حداقل به شکلی که منتشر می‌شوند. مانند بسیاری از تصاویری جذابی که در صفحات مجازی برای فریب مخاطب منتشر می‌شود. مثلاً یکی از کاربران این فضاهای مجازی نوشته هتلی که من در آن اقامت داشتم این آفر را برای من داشت که بتوانم با صبحانه شناور آن عکس یادگاری بگیرم وگرنه باید برای صرف صبحانه به رستوران می‌رفتم!
دیگری نوشته که در هتلی که اقامت داشتم، گرفتن عکس یادگاری با صبحانه شناور در استخر که رو به منظر جالبی داشت، ۲۰ یورو قیمت دارد و من باید بعد از پرداخت آن تنها فرصت دارم ۵ دقیقه عکس مطلوبم را بگیرم چون افراد زیاد دیگری هستند که آن طرف پشت دوربین ایستاده و منتظر هستند کار عکس برداری من تمام شود و آنها هم با همان صبحانه شناور عکس بگیرند. تازه اگر شانس بیاوریم و نوشیدنی‌ها نریزد چون در آن صورت باید پول قهوه و آب میوه‌ای که سینی صبحانه را خراب کرده بپردازیم.
کاربر دیگری نوشته است که آنقدر خوردن چنین صبحانه‌ای در حالی که پایت روی زمین نیست، سخت است که ترجیح می‌دهی آن را به کناری برده و روی یک سکو بنشینی و با خیال راحت صبحانه بخوری از طرفی باید مراقب باشی تا نوشیدنی نریزد در آن صورت سینی و تمام آن خوراکی‌های رنگارنگ فاجعه می‌شود. اینها در صورتی است که بتوانی یک استخر خلوت پیدا کنی یا منظره‌ای که فقط خودت باشی!
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source