قاسم صادقی از راویان دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، به ماجرای جالب یکی از رزمندگان دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رژیم بعث عراق در صدد آن بود که آبادان را محاصره 360 درجه کند برای همین از رودخانه بهمنشیر رد شد.
وی با بیان اینکه تنها یک نفر به نام شهید «دریاقلی سورانی» متوجه این ماجرا شد؛ تصریح کرد:این فرد ماجرا را به نیروهای خودی اطلاع داد و  پس از اطلاع به نیروهای خودی، دشمن متوجه شده و منطقه حضور آن‌ها را بمباران می‌کند که متاسفانه مورد ترکش یکی از این خمپاره ها قرار گرفته و به دلیل جراحت بیمارستان شفایحییاییان در روز عاشورا  شهید  می‌شود.
این راوی دفاع مقدس به یکی از دلایل توفیق شهادت این شهید بزرگوار پرداخت و افزود: آقای عبدی شاگرد آن شهید بود که برای من نقل می‌کرد همیشه دو فقیر از کنار مغازه ما عبور می‌کردند که این شهید بزرگوار مقداری پول به آنها کمک می‌کرد. بعدا متوجه شدیم که این دو فقیر به سایر مغازه‌ها نیز سر می‌زند اما هیچ کدام به آنها کمک نمی‌کند که بعدا کاشف به عمل آمد این دو فقیر یکی از آنها کلیمی و دیگری مسیحی است و «دریاقلی» با اطلاع از این موضوع، بدون هیچ چشم‌داشتی و فقط برای رضای خدا، تنها کسی است که به آن ها کمک می‌کند.
صادقی در پایان این گفتگو با اشاره به آیه 7 سوره زلزال مبنی بر اینکه «فَمَن یَعمَل مِثقالَ ذَرَّةٍ خَیرًا یَرَهُ» گفت که خداوند همین یک مقدار عمل ایشان را خرید و توفیق شهادت را پیدا کرد.
شهید , دفاع مقدس ,
شهید , دفاع مقدس ,
انتهای پیام/

source