به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه‌ موفقیت‌های «خرچنگ» آخرین ساخته‌ شیوا صادق‌اسدی، این انیمیشن توانست در هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کوتاه «لاگو» در بخش مسابقه، جایزه‌ هیأت داوران را کسب کند.
امسال 25 فیلم از 20 کشور دنیا شامل 12 فیلم داستانی، 8 انیمیشن و 5 فیلم مستند به بخش مسابقه‌ این رویداد راه یافته بود که فیلم‌های منتخب در 6 گروه به صورت ترکیبی دسته‌بندی شد.
«خرچنگ» در بیست‌وپنجمین حضور بین‌المللی خود با فیلم انیمیشن «پسر خالخالی» محصول مشترک کشورهای ژاپن و فرانسه و دو فیلم داستانی «میکرو کاست» از کشور کرواسی و «خانم خانم منو ببخش» از کشور فیلیپین در گروه سه و در بخش مسابقه در روزهای 4 و 7 مرداد 1400 (26 و 29 ژولای 2021) به صورت فیزیکی و آنلاین به نمایش درآمدند.
این انیمیشن که از تولیدات سال 2020 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، پیش از این نیز جایزه‌ طلایی بهترین فیلم از نگاه مخاطبان و دیپلم افتخار داوران کودک سی ‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کوتاه «درسدن» آلمان را به دست آورده بود.
کانون در دوره‌های پیشین این جشنواره در بخش مسابقه با فیلم کوتاه انیمیشن «ماهیگیر و بهار» از تولیدات 2017 در دور پانزدهم و نیز دو انیمیشن کوتاه «روباهی که به‌دنبال صدا رفت» و «بزغاله‌های ابری» به ترتیب از تولیدات 2012 و 2014 در بخش مسابقه و یونیسف دهمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم «لاگو» حضور داشته است.
هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کوتاه «لاگو» از 1 تا 10 مرداد 1400 (23 تا 31 ژولای 2021) در منطقه‌ای نزدیک شهر ونیز کشور ایتالیا برگزار شد.
انیمیشن «خرچنگ» همچنین به تازگی در بخش مسابقه‌ بین‌الملل هفتمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «انیمافیکس» به نمایش درآمد.
انتهای پیام/

source