به گزارش خبرگزاری تسنیم، ششمین نشست شورای راهبردی «مبارزه هوشمند با صهیونیسم» با هدف بررسی گستره، چالش‌ها و راه‌های برون رفت از آسیب‌های اقتصاد صهیونیسم به همراه رونمایی و آیین معرفی کتاب «اقتصاد صهیونیسم» برگزار می‌شود.
در این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب استاد درس خارج حوزه علمیه قم، سعدالله زارعی رئیس موسسه مطالعات راهبردی اندیشه‌سازان نور، محسن پاک‌آیین کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل، سید هادی سیدافقهی کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا، احمد دستمالچیان سفیر سابق ایران در لبنان، محمود مهتدی پژوهشگر ارشد مطالعات استراتژیک منطقه، غلامرضا منتظمی دیپلمات سابق ایران در فرانسه، مجید صفاتاج نویسنده، پژوهشگر و کارشناس مسائل منطقه، مجتبی رحماندوست رئیس اتحادیه جهانی تقریب نهاد ایثاگران و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، علیرضا عرب کارشناس مسائل منطقه و روزنامه‌نگار، محمد فتحعلی سفیر اسبق ایران در لبنان، علیرضا سلطانشاهی پژوهشگر حوزه یهود و فلسطین به ایراد سخن خواهند پرداخت.
اقتصاد صهیونیسم از جمله موضوعاتی است که به دلیل گستردگی و تا حدودی مخفی بودن آن کمتر پژوهشگری با دید دشمن‌شناسی و صهیونیسم‌شناسی به آن پرداخته است. در حقیقت به دلیل نفوذ صهیونیسم در عرصه‌های مختلف اقتصادی، پرداختن به این موضوع به شکل گزینه‌ای و موردی بوده و هیچ‌گاه به شکل کلان و کلی به موضوع اقتصاد صهیونیسم پرداخت نشده است. در بسیاری از پژوهش‌ها نیز اقتصاد اسرائیل و اقتصاد صهیونیسم جهانی، با یکدیگر خلط می‌شوند و به جای بررسی و تحلیل اقتصاد صهیونیسم جهانی، صرفاً به اقتصاد منطقه جعلی اسرائیل پرداخته شده است.
لازم به ذکر است که جهت تدوین و پژوهش  این اثر ارزشمند مرحوم محمدحسین فرج نژاد که در روز عید قربان به همراه خانواده آسمانی شدند تلاش ویژه‌ای داشتند.
این نشست روز دوشنبه یازدهم مردادماه سال 1400 ساعت 17 در تهران برگزار می‌شود.
گفتنی است در این نشست کتاب «اقتصاد صهیونیسم» به عنوان جدیدترین اثر انتشارات شهید کاظمی که با همکاری مؤسسه مطالعات و بررسی‌های راهبردی بعثت  به رشته تحریر در آمده است، رونمایی و معرفی خواهد شد.
محل برگزاری این مراسم رونمایی در میدان تیموری، بلوار صالحی، بلوار شهید جواد اکبری، خ طرشت جنوبی، بقعه شیخ طرشتی است.
انتهای پیام/

source