کتاب‌های برگزیده و شایان تقدیر سال ۱۳۹۸ از سوی شورای کتاب کودک اعلام می‌شود.
به گزارش ایسنا، شورای کتاب کودک هر سال با بررسی کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان، آثاری را به عنوان برگزیده و شایسته تقدیر معرفی می‌کند.
در داوری سال گذشته، از بین آثار بررسی‌شده در بین ۱۱ گروه بررسی، در مجموع ۱۷ اثر پیشنهاد برگزیده و ۳۱ اثر پیشنهاد شایان تقدیر معرفی شدند.
در نهایت از بین آثار پیشنهادی، ۱۱ اثر به عنوان آثار برگزیده و ۲۲ اثر به عنوان آثار شایسته تقدیر انتخاب شدند.
جوایز در هشت بخش «داستان»، «دانش اجتماعی، زندگینامه، علوم و مرجع»، «هنر، بازی و سرگرمی»، «آثار الکترونیکی»، «تصویر»، «خردسال»، «ادبیات نمایشی» و «جایزه معصومه سهراب» معرفی می‌شوند.
به کتاب‌های برگزیده لوح و نشان ماهی سیاه کوچولو اهدا می‌شود.
جایزه‌ معصومه سهراب با داوری گروه بررسی آثار دست‌نوشته‌ بزرگسالان برای کودکان و نوجوانان به نویسندگان نوقلمی تعلق می‌گیرد که هیچ اثر چاپ‌شده‌ای نداشته باشند. این جایزه (لوح تقدیر) در مراسم اعلام جوایز شورای کتاب کودک به برندگان اهدا می‌شود.
بررسی آثار پیشنهادی گروه‌های بررسی سال ۱۳۹۸، به وسیله ۳۸ داور انجام شد که ۲۴ داور از شورای کتاب کودک و ۱۴ داور خارج از شورای کتاب کودک بودند.
معرفی جوایز سال ۱۳۹۸ شورای کتاب کودک در قالب کلیپ‌های کوتاه، چهارشنبه ۲۰ مردادماه در آپارات شورای کتاب کودک به نشانی https://www.aparat.com/cbc1341 در دسترس علاقه‌مندان است.
انتهای پیام
 

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.