به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسماعیل علی‌پور، مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ویروس نوع دلتای بیماری کرونا قابلیت انتقال بسیار شدیدتری نسبت به انواع قبلی این ویروس دارد، گفت: افرادی که تحت واکسیناسیون کرونا قرار گرفته‌اند نیز امکان ناقل بودن این ویروس را دارند و واکسن پیشگیری 100 درصدی در این مورد ندارد.
وی افزود: با توجه به اینکه این نوع ویروس به شدت در مناطق قرمز کشور شایع شده است و احتمال ابتلا به آن بسیار افزایش یافته است از ایثارگران عزیز خواهش می‌کنیم از شرکت در میهمانی‌ها و مجالس و حضور در اماکنی که دارای فضای سربسته و عدم تهویه هستند پرهیز کنند.
مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت پرهیز از انجام مسافرت گفت: با مشاهده هر نوع علائم سرماخوردگی باید بنا بر ابتلا به ویروس کرونا گذاشته شود و افراد سریعاً تحت نظر متخصصین مربوطه قرار بگیرند. در حال حاضر جانبازان 25 درصد به بالا در لیست واکسیناسیون قرار دارند و برنامه واکسیناسیون این عزیزان در حال انجام است، اما باز هم تأکید می‌شود که علی‌رغم واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های ذکر شده و استفاده از ماسک بسیار ضروری است.
انتهای پیام/

source