به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، میترا روحی‌منش، تهیه‌کننده این مجموعه دراین‌باره گفت: «اهل‌سفر» در ادامه مجموعه مستند «تاج زاگرس» تولید می‌شود که پیش‌تر و در نوروز 1400 از شبکه مستند  پخش شد، پیش‌تولید این مجموعه مستند به‌تازگی تمام شده است و به‌زودی تولید آن کلید زده می‌شود.
این تهیه‌کننده افزود: گروه مستند برای تهیه این مجموعه این بار به استان آذربایجان شرقی و اردبیل می‌رود و تاریخ، فرهنگ، مناطق مختلف و دیدنی، آشپزی و خوراکی‌های محلی و دیگر جذابیت‌ها و سنت‌های این سرزمین را به‌تصویر می‌کشد.
وی گفت: «اهل‌سفر» در 2 اپیزود 13قسمتی مجزا به‌نام‌های «آوای میشو» بخش آذربایجان شرقی و «ساوالان» بخش اردبیل ساخته می‌شود و در هر بخش مهدی خلیلی به‌عنوان راوی و مسافر زندگی روزمره مردم شهرها و روستاهای مختلف و فرهنگ‌ها و آداب و رسوم آنان را به‌تصویر می‌کشد.
پیش‌تر از این گروه مستند، مجموعه مستندهای «رؤیای کارمانیا» ، «در قلب کومش» ،«گلستانم آرزوست» و «از سرزمین شمالی» تولید و پخش شده بود.
راوی این مجموعه مهدی خلیلی است و از دیگر عوامل آن می‌توان به نویسنده و کارگردان: یاسر طالبی، تدوینگر و تصویربردار: فرحبخش فرهیدنیا، صدابردار: سیدمجید حسینی، برنامه‌ریز: حسن جعفری، پژوهشگران: علی رمضانی پاجی، حورا لقمان و تهیه‌کننده: میترا روحی‌منش اشاره کرد.
مستند , شبکه مستند , ایرانگردی | ایران گردی , مستند , شبکه مستند , ایرانگردی | ایران گردی , مستند , شبکه مستند , ایرانگردی | ایران گردی , مستند , شبکه مستند , ایرانگردی | ایران گردی , مستند , شبکه مستند , ایرانگردی | ایران گردی ,
انتهای پیام/+

source