به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «متأسّفانه امروز کسانی هستند که در زیر سایه‌ی جمهوری اسلامی و به برکت مجاهدت همین شهیدان و رزمندگان و ایثارگران و امثال اینها دارند با امنیّت و آزادی زندگی می‌کنند و 180 درجه بر خلاف خواسته‌های آنها و اهداف انقلاب کار می‌کنند و حرکت می‌کنند! اینها باید برای خودشان روشن کنند که جواب این خون‌های پاک را چه جور خواهند داد.»
این بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره ملّی چهار هزار شهید استان یزد در اسفندماه سال 99 است که ایشان نسبت به رفتار برخی از افراد که خلاف مشی شهدا اقدام می‌کنند؛ گلایه‌مند هستند.
بر همین اساس بر باسردار سرتیپ پاسدار محسن کاظمینی از فرماندهان دفاع مقدس گفتگو کرده‌ایم. متن این گفتگو را بخوانید:
* روحیه شهادت‌طلبی؛ ماشین صدام را متوقف کرد/آروزی رزمندگان برای پس از جنگ چه بود؟
سردار سرتیپ پاسدار محسن کاظمینی از رزمندگان دفاع مقدس با اشاره به اینکه هرگاه در کشورمان جنگی رخ داده یا بخشی از آن جدا شده یا با موضع ضعف در برابر آن قرار گرفته‌است؛ تصریح کرد: این موضوع درحالی است که در جنگ ایران و عراق و دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک سرزمینی ما جدا نشده است. بنابراین این موضوع نشان دهنده آن است که جوانان غیور ایرانی با تمام وجود در برابر ماشین جنگی صدام ایستادگی کردند.
وی روحیه این جوانان را ایثار، از خودگذشتگی و شهادت‌طلبی عنوان کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب تمامی آنها به دنبال آن بودند که عدالت‌طلبی به نحو احسن در کشور اجرا شود و آن اشرافی‌طلبی و تبعیض از بین برود و یک حکومت علوی به وقوع بپیوندد.
این رزمنده دفاع مقدس ادامه داد: رزمندگان دفاع مقدس در دوران جنگ آرزو داشتند جنگ زودتر پایان یابد تا بتوانند کشور را آباد کنند، مردم را از زیر خط فقر بیرون بیاورند، همچنین دست کسانی که دنبال چپاول این ملت هستند، را قطع کنند.
* شهدا خواهان آرامش مردم بودند/گام برداشتن در مسیر شهدا، آنها را خشنود می‌کند
سردار کاظمینی با بیان اینکه آنها با اقداماتشان دل خانواده شهدا و رزمندگان را رنجاندند؛ اظهار داشت: قطعاً گام برداشتن در مسیر شهدا باعث می‌شود عدالت‌طلبی؛ رفاه و آسایش به جامعه برگردد؛ چراکه آنها تماماً خواهان آرامش مردم بودند.
وی در ادامه سخنان خود تبعیت از راه و رسم شهدا را باعث خشنودی آنها عنوان کرد و افزود: جنگ‌هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ملت ایران تحمیل شد، هیچگاه برابر نبود. رزمندگان اسلام با دستان خالی در برابر آنها ایستادگی کردند؛ این سختی‌ها و مرارت‌ها را به جان خریدند تا مبادا ملت ایران زیر نگاه دشمن بروند.
این فرمانده ارشد سپاه پاسداران با بیان اینکه سختی‌های دوران دفاع مقدس باعث شد امروز بهترین تجهیزات و تجربیات را داشته باشیم یادآور شد: اگر امروز در حوزه دفاعی یکی از کشورهای مطرح دنیا هستیم به دلیل آن است که در دوران دفاع مقدس این سختی‌ها را با گوشت و پوست خود احساس کردیم.
سردار کاظمینی به سختی‌ها و مشکلات حال حاضر کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نیز مشکلات و همانند دوران جنگ تحریم‌ها وجود دارد؛ اما این تحریم‌ها و سختی‌ها نباید ما را خسته کند و همانند آن دوران که شهدا، جنگ را با آن تهدیدها به فرصت تبدیل کردند، ما نیز می‌بایست با تبعیت از شهدا تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مسیر شهدا و تبعیت از آنها ما را از هرگونه مشکل آزاد می‌کند چراکه راه آنها راه خداست.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.