برنامه «عکس‌های تکان دهنده» هیسپان تی‌وی در این هفته به عکسی از سوگواری زن ترک‌تبار در پی از دست دادن شوهرش در جنگ داخلی قبرس می‌پردازد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ، به بررسی و نقد آن می‌پردازد.
الطافی در این قسمت بر عکسی از دان مک‌کالین، عکاس جنگ بریتانیایی از سوگواری یک زن ترک‌تبار متمرکز است که شوهرش را در جنگ داخلی قبرس میان ترک‌ها و یونانی‌ها از دست داده و کودکی که ملتمسانه، دستش را به سمت مادرش دراز کرده است.
این عکس که در ماه مارس ۱۹۶۴ ثبت شد، توانست تلخی و فاجعه‌بار بودن این جنگ را به جهانیان منتقل کند و جایزه جهانی عکاسی را در همان سال به دست آورد.
مک‌کالین می‌گوید: عکاسی برای من تنها نگاه کردن به پدیده‌ها نیست، بلکه احساس کردن آنهاست. اگر نتوانید آنچه را که نگاه می کنید، احساس کنید، هرگز نمی‌توانید حس و حال عکس‌هایی را که ثبت می‌کنید، به دیگران منتقل کنید.
«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه ۱۵ مرداد ماه ساعت ۰۴:۰۰ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱:۲۰ و شنبه ساعت‌های ۲۲:۳۰،۱۵:۰۰،۰۹:۳۰ برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

انتهای پیام 

source