به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیشب 12 مرداد 1400 قرار بود اجرای سه‌نوازی سازهای کوبه‌ای با حضور حمید قنبری، همایون نصیری و حسین بهروزی‌نیا از ساعت 23 برای علاقه‌مندان به موسیقی پخش شود. اما به دلیل اختلالات اینترنتی این مهم انجام نشد.
 
حمید قنبری یکی از نوازندگان حاضر در این اجرا با اشاره به همسویی و همدلی نوازندگان و عوامل اجرایی کنسرت های آنلاین برنامه ریزی شده، گفت: در شرایطی که امکان برگزاری کنسرت با حضور مستقیم مخاطبان در سالن های اجرا مهیا نیست، به طور قطع دغدغه هنرمندان، حفظ ارتباط مردم با موسیقی است و از سوی دیگر عوامل اجرایی کنسرت های آنلاین همدل با این دغدغه در تلاش برای بهره برداری از فرصت‌های مجازی برای تقویت این ارتباط هستند.
وی در ادامه تصریح کرد: آنچنان که پیش از شیوع ویروس کرونا، اجرای موسیقی در سالن‌ها مستلزم عبور از مقدمات پیچیده و نفس‌گیر اداری بود، در شرایط فعلی هم مجریان و برنامه ریزان اجراهای آنلاین با زیرساخت‌های ضعیف و معیوب و بسترهای بعضا سیاست زده مواجه هستند. در این زمینه آنچه بیش از همه ارزشمند و ستودنیست، دغدغه مشترک عوامل اجرایی و هنرمندان برای رساندن صدای موسیقی به گوش مخاطبانی است که به جبر پاندمی دچار هستند.
قنبری با تأکید بر اهمیت دلسرد نشدن هنرمندان و مجریان در مواجهه با مشکلات زیرساختی گفت: قطع به یقین اطلاع رسانی به مخاطبان در صفحات متعدد و دعوت از آنان برای تماشای یک کنسرت آنلاین در روز و ساعت مقرر، تعهدی را متوجه هنرمندان نوازنده و عوامل اجرایی مرتبط با پخش آن خواهد کرد. از این منظر وجود اختلالاتی که سهم قابل توجهی از آن بی ارتباط با این دو گروه است، ما را شرمنده مخاطبان خواهد کرد. اما مهم است که در این عرصه همواره وفاق خود را برای ادامه این راه حفظ کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد: مردم با اختلالات گاه و بیگاه اینترنتی آشنا هستند. به این ترتیب وجود اختلال در پخش کنسرتی آنلاین برایشان عجیب نخواهد بود. اما با گذشت زمان و با عادی سازی این دست اتفاقات دلسردی میان مخاطب و هنرمند و مجریان دست اندرکار توسعه می یابد و این مهمترین آفتی است که با آن مواجه می شویم.
بخش سوم از کنسرت‌های آنلاین ماه و نوا، در شب نخست، سه شنبه 12 مرداد ماه، به رغم اطلاع رسانی به مخاطبان برای پخش اجرای سازهای کوبه‌ای به هنرمندی حمید قنبری، همایون نصیری و حسین رضایی نیا، با اختلال پخش در صفحات مجازی هفدانگ، بنیاد رودکی و انجمن موسیقی مواجه شد و مقرر گردید که این اجرا امشب (چهارشنبه 13 مرداد) به طور کامل در این صفحات آپلود شود.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *