شاید بازی روزگار بود که ارشا اقدسی با دیدن آگهی دوره آموزشی بدلکاری با پیمان ابدی، بورسیه تحصیل در رشته تربیت بدنی در ایتالیا را کنار گذاشت و در ایران ماندگار شد.
به گزارش ایسنا، حالا ۱۶ سال از آن زمان می‌گذرد که جوان ورزشکار قصد رفتن به ایتالیا را داشت. ارشا اقدسی در ایران ماند تا یکی از موفق‌ترین بدلکاران ایرانی شود اما دست سرنوشت باز هم او را به سمت پیمان ابدی سوق داد. او نیز سرنوشتی همچون استاد خود پیدا کرد تا یک مرگ غم‌انگیز دیگر رقم بخورد.  
نمی‌شود بدلکار باشی و به مرگ نیندیشی. ارشا اقدسی نیز به مرگ فکر می‌کرد و شاید همین بود که با وجود جوانی‌اش، به خانواده‌اش سپرده بود اگر اتفاقی برایش رخ داد، اعضای بدنش را اهدا کنند.
وقتی از زمین فاصله می‌گیری، وقتی ترسناک‌ترین لحظات را می‌چشی، می‌دانی که باید قدر زندگی را دانست، که باید لحظه‌ها را غنیمت شمرد و آدم‌ها را با همه خوبی‌ها و بدی‌هاشان دوست داشت و او چنین بود.
مردن را یکی از شیرین‌ترین لحظه‌های زندگی هر انسانی می‌دانست که تنها یک بار رخ می‌دهد.
از سرعت، تاریکی و ارتفاع می‌ترسید اما با همه این ترس‌ها ارتباط برقرار کرد ولی مرگ را ترسناک نمی‌دانست و باور داشت می‌تواند تجربه‌ای پرلذت باشد. می‌دانست که مرگ دست خداست ولی خوش نداشت روی تخت بیمارستان بمیرد.

او که تجربه‌هایی هراسناک را پشت سر گذاشته بود، دوست می‌داشت که مرگش هم همچون زیستنش باشد.
ارشا اقدسی که ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۶۱ در تهران زاده شد، شاید می‌دانست زندگی فرصت چندانی به او نمی‌دهد و این‌چنین بود که شتاب داشت برای کارها و تاثیرگذاری‌های هرچه بیشتر.
او که دل‌بسته ورزش بود و به درجه مربی‌گری رسیده بود، در بدلکاری هم کم نگذاشت؛ تا جایی که سرمربی کلاس‌های بدلکاری پیمان ابدی شد و سال ۸۵ نیز خود گروهی با نام بدلکاران ۱۳ را پایه‌گذاری کرد.
کمتر کسی چون او و در اوج جوانی مجال همکاری با جمعی از بهترین هنرمندان این کشور را یافته است.
در سن ۳۹ سالگی کارنامه‌ای پر و پیمان برای خود دست و پا کرده بود. در سینما با کارگردانانی از نسل‌های گوناگون همکاری کرد. دامنه تجربیاتش را در خارج از کشور هم گسترد و در رویدادهایی مانند فستیوال شوالیه‌های صربستان به عنوان نماینده‌ای از ایران حضوری قابل توجه پیدا کرد.
در عرصه سینما «زندگی با چشمان بسته» به کارگردانی رسول صدرعاملی، «شبی که ماه کامل شد» کار نرگس آبیار، «کیفر» به کارگردانی حسن فتحی، «جرم» و «متروپل» آثار مسعود کیمیایی، «راه آبی ابریشم» کار محمد بزرگ‌نیا، «پله آخر» به کارگردانی علی مصفا، «خواب‌زده‌ها» کار فریدون جیرانی، «حوض نقاشی» ساخته مازیار میری، «به خاطر پونه» به کارگردانی هاتف علمیردانی، «سیزده» ساخته هومن سیدی، «رخ دیوانه» کار ابوالحسن داودی، «عصر یخبندان» و «بارکد» ساخته‌های مصطفی کیایی، و «رگ خواب» و «آرایش غلیظ» آثار حمید نعمت‌الله بخشی از کارنامه هنری ارشا اقدسی است.

در مقام کارگردان نیز اولین فیلمش را با نام «جمشید آریا» ساخت که ادای دینی به جمشید هاشم‌پور بود.
او در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی هم تجربه‌هایی گران‌سنگ اندوخت. همکاری در مجموعه‌هایی مانند «شوق پرواز»، «اشک‌ها و لبخندها»، «شهرزاد»، «آب پریا»، «بیمار استاندارد»، «شیدایی»، «نشانی»، «سقوط آزاد»، «ساخت ایران» و … فرصت همکاری با کارگردان‌هایی مانند زنده‌یاد یدالله صمدی، حسن فتحی، مرضیه برومند، سعید آقاخانی، محمدمهدی عسگرپور، رامبد جوان، علیرضا امینی، محمدحسین لطیفی و … را برایش فراهم کرد. ضمن این‌که اجرای  برنامه «آب و آتش» را در شبکه نسیم بر عهده گرفت.
همچنان‌که در تئاتر نیز در اجرای نمایش‌هایی مانند «ویتسک»، «متولد سال ۱۳۶۱»، «سومین شنبه هفته که به اشتباه به اون می‌گن دوشنبه»، «آکواریوم هوا» و … با کارگردان‌هایی همچون رضا ثروتی، پیام دهکردی، رکسانا بهرام، حسن برزگر، یاسر خاسب و … همکاری کرد.
لابد خودش هم می‌دانست با آن شغلی که انتخاب کرده، زندگی فرصت چندانی به او نمی‌دهد و این بود که از تمام لحظه‌ها بهره برد.

مرگ‌آگاهی کیفیت زندگی را ارتقا می‌دهد و انگیزه‌های زیستن را قوت می‌بخشد. می‌دانی که زندگی موهبتی همیشگی نیست؛ پس باید قدرش را دانست و نباید هدرش داد. ارشا اقدسی هم با همین نگاه بود که برای زیستن انگیزه‌های بسیار داشت و هر روز علاقه بیشتری به زندگی و آدم‌ها پیدا می‌کرد. اما این دوست داشتن با وابستگی همراه نبود؛ آن‌چنان‌که گفته بود: «خیلی وابستگی ندارم. متاسفانه آدم‌ها خیلی راحت می‌توانند بمیرند. خیلی مهم است قدر لحظه‌ها را و با هم بودن را بدانیم و این انرژی را که رد و بدل  می‌شود، فتوسنتز کنیم.»
شامگاه سیزدهمین روز مردادماه دوستان و همکاران ارشا اقدسی در گوشه گوشه ذهن‌شان به لحظه‌هایِ بودنِ با او می‌اندیشیدند.
درست یک هفته پیش بود که باخبر شدند برای دوست‌شان حادثه‌ای ناگوار در بیروت رخ داده است. ارشا اقدسی که در پروژه‌های بین‌المللی هم صاحب چند تجربه بود، مشغول همکاری با یک پروژه سینمایی در بیروت بود که با حادثه‌ای سهمگین روبه‌رو شد. شدت جراحات به حدی بود که پزشکان لبنانی همان اول کار آب پاکی را روی دست خانواده این بدلکار ریختند ولی تیم ایرانی امید کمرنگی به زنده ماندن هموطن جوان خود داشتند. با همین یک درصد امید بود که خانواده و دوستان او به انتظار معجزه نشستند ولی شاید این جوان که یک هفته را میان زندگی و مرگ در تقلا بود، دومی را خوش‌تر یافت.
شامگاه سیزدهم مردادماه آخرین تجربه شگفت‌انگیز ارشا اقدسی رقم خورد. او که به واسطه یک آگهی، با دنیای بدلکاری آشنا شد، آرزو داشت این حرفه با همراهی دوستانش در داخل و خارج از کشور جایگاه شایسته خود را بیابد. دلش به خدا گرم بود و همراهی دوستان.
پیکر او در چند روز آینده به ایران آورده می‌شود تا در کنار استادش پیمان ابدی به خاک سپرده شود. اما ارشا اقدسی که اعضای بدنش را اهدا کرده است، حتما در زندگی کسانی دیگر ادامه خواهد یافت و داستان زندگی جوانی که از ورزش به بدلکاری و سینما و تلویزیون رسید، در جان‌های دیگری تداوم خواهد داشت.
انتهای پیام
خدا رحمتش کنه ولی هر روز هزاران نفر تو این مملکت فوت میکنن که خیلیهاشون هم ناشی از کاره
نظر شما درست اما ارشا یه بدلکار جهانی بود روحش شاد
خدا رحمتش کنه بدلکار کشورمون
خدایش بیامرزد یاد و خاطرش ابد زنده و گرامی باد
جاش خو بهشته چون تو قلب تک تک هوادارانش هستش
خدا رحمتش کنه. نمیدونم واقعا همچین خطر کردنهایی توجیه داره با نه
ارشا اقدسی عزیز ، پیمان ابدی با خدایش داشت ، که هیچ کس پی به رازش نبرد و با همه ی هیاهوی بودنش ، رفتنی این چنین را برگزید و به پیمان ابدی پیوست ! روحش شاد .
افسوس روحش شاد مرگ جوان تحملش سخته خداوند آرامش به قلب مادر دردمندش حاکم کنه افسوس وهزاران افسوس روحش شاد جوان شایسته ای بود
خدایش بیامرزد جوان برازنده ای بود خداوند آخرتش راپرنور کنه حیف سایه مرگ تو اوج جوانی گریبانگیرش شد صدحیف وصدرحمت بهش ازخدا میخوام ازبارگناهانش کم کنه وبهشت رحمت رانصیبش کنه همگی بگیم آمین
روحش شاد باشه میتونم خانواده ش درک کنم منم برادر ۳۴ ساله از دست دادم و تمام اعضای بدنش رایگان اهدا شد
ر وحشون شاد، سایه تون مستدام
روحش شادویادش گرامی وجودچنین عزیزانی مایه افتخارومباهات وغیبتشان مایه اندوه است به خانواده بزرگوارایشان وخانواده بزرگ ورزش ایران تسلیت عرض مینمایم مارادرغم خودشریک بدانید
خیلی ناراحت کننده بود😔 روحش در آرامش
روحت شاد مرد خوش خنده و خوش اخلاق
تسلیت میگم به خانواده این عزیز و مردم کشورم ….روحش شاد و یادش گرامی
روحش قرین رحمت باد
لا اله اله الله ، خدا رحمتش کنه چه جوانی بود
خدا رحمتش کنه
روحش شاد … خدا بیامرزدش 🌷
خدابیامرزد بهشت جایگاهش
روحش شاد منم برادر دوقلوم رو از دست دادم اعضای بدنش اهدا شد غم خیلی سخته خدا به خانوادش صبر بده جاش همیشه سبز واون دنیاش شاد آلاهی آمین
روحش شاد ارشاواقعا نمونه بود خدابه مامانش صبر بده
خدا رحمتش کنه،خیلی ناراحت کننده بود
در آغوشِ نور و رحمتِ خدای مهربان باشید جوانِ جسور و مهربانِ سرزمینم ✨✨✨
خدارحمتش کنه باورش خیلی سخته 😔
خدا رحمتش بکنه روحش شاد و برای مادرش از خدا طلب صبر دارم
خدا رحمتش کنه
روحش شاد و یادش گرامی باد
روحش شاد🖤!
متاسفم ارزوی آرامش ابدی رو دارم
روحشون شادوقرین رحمت .
خدابیامرزت عزیز از دست رفته از دل نرفتی شریک غم مادرت هس منیتم چون منم داغدارم پسرهای نازنین مادر
خدایش بیامرزد…….روحش شاد😔😔😔
خدا بیامرزتش ،روحش قرین رحمت پروردگار
خدا رحمتش کنهـ و ب خانواده اش صبر بده داغ فرزند سخته
روحت شادقهرمان کشورم بهت افتخارمیکنیم مهربان 😓😓
خدا بیامرزش واقعا خیلی ناراحت شدم
روحش شاد و غرق در ارامش
خدا رحمتش کند ، خدا صبر بدهد به بازماندگانش🤲
خدا بیامرزتش،مورد لطف و رحمتش قرار بگیره…امین یا رب العالمین
خدا رحمتش کنه😔 روحش شاد و یادش گرامی.
روحت شاد جوان مردبااینکه هنوزرفتنت باورم نمیشه 🖤
خدا رحمت کنه و به دل خانواده اش صبر بده مرگ عزیز دل سخته
ارشا قدسی فوت کرد؟؟
به نظر من شغل خطر ناکی را انتخاب کرده بود.بازی با دم شیر.ولی انسانهای لایق زودتر میمیرند.روحش شادویادش گرامیباد.
جوان های پاک سرزمین هر کدوم غریبانه پر میکشند و آرزوهای بزرگی در سر داشتند روح همه عزیزان و خفتگان عاشق وطن و مردم شاد
روحش شاد، خدارحمتش کند😔
خدا رحمتش که واقعا من هر وقت عکسشو میبینم مو به تنم سیخ میشه و دلم میسوزه😭😭
خدا رحمتش کنه🖤
ایبابا یکی میگه فوت شده یکی میگه تکذیب شده بالاخره فوت کرده یا نه؟؟؟
چقدر زیبا و خوب زندگی کرد, که با مرگش همه را شوکه و در غم فرو برد تسلیت می گویم جوانی پر تلاش, خلاق , نترس ….ملت ایران از دست داد
ارشا جان توبهترینی خدارحمتت کنه نام توهمیشه جاودانه خواهدمانددرکشورم ایران روحت شاد
روحش ساد.
من وقتی خبر فوتشون رو شنیدم واقعا شوکه شدم 😱😱😱خدارحمتشون کنه واقعا فوق العاده کار می کردند. من میدونم که جاشون قطعا تو بهشته.😇😇😇😇😭😭😭😭😭😭😭
تا ابد روحش شاد ویادش گرامی وجودت مایه افتخار بود😞😞😞
روحش شاد و یادش تا ابد گرامی باد
جاش تو بهشته خدا بیامرزدش
آقا ارشا خدا حافظ پسر زرنگ و. خندان
انسان هایی مانند ارشا هرگز نخواهند مرد♥️دوستت داریم ارشا♥️
روحش شاد و یادش گرامی
ها؟ چطوری ایرانی؟ ها؟ خوبی؟ تو الان چطوری /
منخدا بیامرزدش کاملاا مادرش رو درک میکتم چون من هم جوان از دست دادم خدا از صبر حضرت زینب به ایشان عطا کند
تا ابد یادش است
شادی روحش صلوات
روحش شاد بلاخره یک روزی همه میمیریم
خدا رحمتش کنه ادم خوبی بود
روحش شاد
سلام خدا رحمتش کنه خیلی حیف شد😞😞
روحش شاد نامش جاودان
خدارحمتش کنه مرد خیلی خوبی بود وقتی فوت کرد من واقعا ناراحت شدم روحش شاد🖤😔
گر چه از هر ماتمی خیزد غمی اما فرق دارد ماتمی با ماتمی خداوند بخشنده روحش را شاد کند ،ارشا عزیز هنرمند غیور و بی باک کشورمان از قوم لر بودن که توانست در ایران و در سطح بین الملل خوش بدرخشد .خدایش رحمت کند
خدارحمتش کنه هنوز براش زود بود که بره خدا صبر بسیاری هم به پدر و البته مادرش بده داغ جوون سخته 😭😭
در کنار همه اشک هایی که براش ریخته شد و ریخته می‌شود و قلب هایی که از غمش اندوهگین می‌شود و انسان هایی که به خاطرش قلبشان به تپش می افتد یاد و خاطره اش و معنایی که به مرگ می‌دهد جاودان است
اصلا باورم نمیشه که فوت کرده خیلی تعجب کردم تازه تیتر خبری خوندنم ولی هنوزم بارم نمیشه 😭😭
روحش شاد و یادش گرامی، همونطور که پیان ابدی برامون عزیز بود و مرگش غم انگیز، از دست رفتن عرشای عزیز هم برامون ناگوار بود، از خدا برای خانواده و بازماندگانش طلب صبر و اجر میکنم
هرکسی مردفقط بگیدخدارحمتش کنه .وقتی که ماهم رفتیم بگن خدارحمتش کنه .پایان جمله
مرد بزرگ یادت جاویدان و روحت شاد🖤😞
خدارحمتش کنه واقعاناراحت کنندست عاشقانه زندگی کردوعاشقانه درحالانجام کارازدنیارفت که عاشقش بودامیدوارم موردرحمت خداقراربگیره
روحش شاد .خدا رحمتش کنه چقدر خوشرو و مهربون بود.
روحش شاد ویادش گرامی
زندگیش چقدر شبیه بروسلی بود در عمر کوتاهش افتخار آفرین بود خدایش بیامرزد
روحش شاد.یادش گرامی باد.
آخ 😢 💔 🖤 ☹️ 😔
چه انرژی و روحیه درس آموزی داشت، آفرین خوب زندگی کرد
روحش شاد

source