به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبِ گذشته در رادیو نمایش و برنامه “پرانتز باز” درباره جایگاه رسانه و روزِ خبرنگار صحبت شد. وضعیت خبرنگارانی که کارگردان شدند، بازیگرانی که نقش خبرنگار را ایفا کردند و خاطراتی از این دست پرداخته شد. 
برنامه مثلِ هفته‌های گذشته ساعت 21 روی آنتن رفت و شاید یکی از بخش‌های جالب و جذابِ “پرانتز باز”، تماس تلفنی با پژمان جمشیدی باشد. او در گفت‌وگو با نیما رئیسی هم به موضوع جایگاه رسانه پرداخت و هم خبرهایی از کار جشنواره‌ای‌اش و “زیرخاکی3” داد.
جمشیدی درباره هجمه و انتقادهای رسانه‌ای به ورودش از فضای فوتبال به عرصه هنر، گفت: هر موفقیتی با ابعادش تبعاتی دارد. نمی‌توانی موفقیت را پشت سر بگذاری و از سختی ها و تبعاتش عبور نکنی و البته یکی از این سختی‌ها، همین هجمه‌ها بود. اما برایم مهم این بود که احترام این حرفه را حفظ کنم. برای من هنر عرصه محترمی بود و می‌دانستم باید در شأن هنر عمل کنم. از همان ابتدا می‌دانستم ممکن است مخالفت‌هایی باشد اما چون از قبل این شرایط را پیش‌بینی می‌کردم، به راحتی از آن عبور کردم.
او همچنین تأکید کرد: بهترین پاسخ در این حرفه به منتقدان این است که بتوانی خودت را در زمین فوتبال یا در قاب تلویزیون اثبات کنی و با حرف زدن به جایی نمی‌رسی؛ در صورتی که از عهده کارت به خوبی برآیی، منتقدان منصف نظرشان را تغییر می‌دهند و شاید کسانی که روزی تو را نقد می‌کردند تبدیل به مدافعانت شوند. هیچ‌وقت از انتقادها گله‌مند نبودم و معتقدم هرکس با نگاهش به جامعه، زندگی و کار می‌تواند نظرش را ابراز کند. 
پژمان جمشیدی در عین حال گفت: فوتبال و هنر بازیگری اصلا حرص و جوش خوردن ندارد چون مخاطبینش مردم‌اند و نمی‌توانی آنها را فریب بدهی. اگر آنها تو را قبول کنند، پذیرفته می‌شوی و در غیر این صورت کنار می‌روی. به نظرمن کسی در این حرفه نمی‌تواند جای کسی دیگر را بگیرد.
این بازیکنِ سابق فوتبال و هنرمند امروز همچنین درباره رفتارهای هنرمندان با خبرنگاران و رابطه متقابل رسانه و سلبریتی‌ها، تصریح کرد: اگر جامعه خبری نباشد، قطعاً کارهای ما دیده نمی‌شود و حرف‌های ما شنیده نمی‌شود و در مقابل، اگر دوستان ورزشکار و هنرمند هم مصاحبه نکنند و خوراکی نداشته باشند، کار دوستان خبرنگار پیش نمی‌رود. گاهی هنرمندان به واسطه کم‌رویی یا روابط دوستانه نمی‌توانند به خبرنگاران توضیح دهند که در موضوع مورد نظر برای انجام مصاحبه، حرفی برای گفتن ندارند یا اگر صحبت کنند به ضررشان تمام می‌شود، بنابراین از انجام مصاحبه طفره می‌روند و امروز و فردا می‌کنند.
او همچنین افزود: حقیقت این است برای من که 45 سال از عمرم می‌گذرد، دیگر شهرت و منتشر شدن عکسم روی جلد نشریات اهمیتی ندارد نه آن قدر دیده شدن! صرفا برایم حفظ احترام خبرنگار جوانی که وارد عرصه خبری شده است با من تماس می‌گیرد یا روزنامه‌نگار  باسابقه‌ای که حقی بر گردن ورزش و هنر دارد، احترامش حفظ شود مهم است و اگر مواردی بوده که کوتاهی کرده‌ام همین جا عذرخواهی می‌کنم و قطعاً سهوی بوده است.
جمشیدی در پاسخ به این سؤال که در چه کارهایی مشغول به فعالیت هستید، خاطرنشان کرد: فیلم سینمایی “علفزار” به تهیه‌کنندگی بهرام رادان و کارگردانی کاظم دانشی ایفای نقش می‌کنم که فکر می‌کنم برای جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود.احتمال اینکه فصل سوم “زیرخاکی” را برای عید نوروز آماده کنیم، هست.  در این صورت از اواسط مهرماه درگیر این پروژه می‌شوم که خیلی هم دوستش دارم.
به گزارش تسنیم، چندی پیش در نشستِ خبری این مجموعه تلویزیونی که با حضور خبرنگاران برگزار شد، چراغ سبزی برای ساخت فصل سوم این سریال توسط کارگردان و تهیه‌کننده این مجموعه، روشن شد. البته با شکلِ داستان و تقاضای مردم که در صفحه مجازی جلیل سامان کارگردان سریال به وضوح می‌توان دید، به نظر می‌رسید که این سریال هم ظرفیت ادامه پرداخت را دارد و هم سازمان صداوسیما تمایل داشته باشد این مجموعه فصل‌های دیگری را به خود ببیند.
این برنامه با یادی از ارشا اقدسی و آیدین الفت به پایان رسید. «پرانتزباز» به تهیه‌کنندگی و سردبیری مارال دوستی و با حضور منتقدان ، روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان، هر جمعه ساعت 21:00 از گروه برنامه‌های مستند و ترکیبی_نمایشی رادیو نمایش و به‌صورت زنده از موزه‌ سینما بر روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.
انتهای پیام/
 

source