به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امیر نیکیار هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون بر اثر ایست قلبی در بیمارستان درگذشت.
دانش اقباشاوی رئیس انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم  تأکید کرد شبِ گذشته خانواده‌ مرحوم نیکیار  او را به بیمارستان عرفان منتقل کردند و امروز به ما خبر دادند که دعوت حق را لبیک گفته‌اند. 
او درباره مبارزه “آقا نیکی” با سرطان روده بزرگ، گفت: سال‌ها همه در جریان بودیم که مرحوم مبتلا به سرطان است؛ حمایت‌های صندوق اعتباری هنر و خانه سینما از وی صورت می‌گرفت و واقعاً مراحل شیمی‌درمانی دردناکی را گذراندند. هرکاری از دست‌مان برمی‌آمد انجام دادیم تا این هنرمند را در کنارمان داشته باشیم. من توفیق همکاری در سریال و یا فیلمی را با ایشان نداشتم اما در انجمن صنفی برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما کنار هم بودیم.
اقباشاوی با اشاره به خلاقیت‌ها و نوآوری‌های نیکیار، تصریح کرد: انسان متخلق، خوش‌روحیه و دوست‌داشتنی بودند و برایم جالب بود با وجود بیماری سرطان، همیشه خوش‌روحیه، اکتیو و پرانرژی برخورد می‌کردند. 
او درباره مراسم خاکسپاری این هنرمند پیشکسوت، گفت: با عنایت به درگذشت ارشا اقدسی و آیدین الفت که در این روزها فوت کردند و خاکسپاری‌شان نیاز به هماهنگی‌هایی دارد، تصمیم بر این شد که ان‌شاءالله دوشنبه مراسم خاکسپاری ایشان را در قطعه هنرمندان داشته باشیم. 
امیر نیکیار از بازیگران جُنگ‌های طنز و نمایش‌های دهه بعد از انقلاب بود که به آقا نیکی معروف شد.
نیکیار چند دهه فعالیت در حوزه طنزهای نمایشی دارد و در دهه 70 با بازی در نقش آقانیکی در تلویزیون به شهرت رسید.
خبرگزاری تسنیم درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به جامعه هنری و خانواده‌اش تسلیت می‌گوید.
انتهای پیام/

source