پس از آنکه روز گذشته پدر یکی از داوطلبان کنکور سراسری مدعی شد که فرزندش در آزمون‌های آزمایشی رتبه‌های تک رقمی کسب می‌کرد اما در کنکور رتبه ۳۵۳ هزار شده است، سازمان سنجش اطلاعات این دوطلب را بررسی کرد و مشخص شد که وی دارای پاسخنامه اکثرا غلط و سفید بوده و در ۴ درس نمره زیر ۱۰ در امتحانات نهایی گرفته است‌.
به گزارش فارس، روز گذشته پدر یکی از داوطلبان کنکور سراسری مدعی شد که فرزندش در آزمون‌های آزمایشی رتبه‌های تک رقمی کسب می‌کرد اما در کنکور  رتبه ۳۵۳ هزار شده است.
این مطلب با عنوان «نتیجه عجیب یک کنکوری در مشهد/ رتبه ۴ آزمون‌های آزمایشی در کنکور سراسری ۳۵۳ هزار شد!» در خبرگزاری فارس منتشر شد و خبرنگار فارس نیز این موضوع را پیگیری کرد تا اصل ماجرا روشن شود.
در همین راستا سازمان سنجش این موضوع را بررسی کرد تا ببیند چقدر صحبت‌های پدر صحت دارد؟ اما بررسی‌های انجام شده پیرامون پاسخنامه و سوابق تحصیلی دانش‌آموز، متضاد ادعای پدر داوطلب است.
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش به خبرنگار فارس گفت: پاسخنامه حاکی از سؤالات پاسخ داده نشده و بعضا غلط است‌.
وی ادامه داد: وقتی به سوابق تحصیلی داوطلب مراجعه کردیم، دیدیم که وضعیت نمرات امتحان نهایی هم به همین شکل است و این داوطلب در ۴ درس نمره زیر ۱۰ گرفته است و وضعیت سایر دروس هم می‌توانید در سوابق تحصیلی مشاهده کنید.
خدایی تصریح کرد: آزمون‌های آزمایشی دلیل مستندی بر وضعیت داوطلب در کنکور نیست بلکه پاسخ‌نامه و سوابق تحصیلی را باید بررسی کرد.
تصویر پاسخ نامه و سوابق تحصیلی این داوطلب را می‌توانید مشاهده کنید:
تصویر آخر، سوابق تحصیلی داوطلب است.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source